DICE: “Her platformda aynı görünen bir oyun yapmak, korkakların yoludur.”

DICE: “Her platformda aynı görünen bir oyun yapmak, korkakların yoludur.”

DICE, sert konuştu.

Battlefield 4, şimdiden, yeni nesli ve günümüz formatları bakımından teknoloji fanları tarafından kıyaslanmaya başlandı. Baş yapımcı Patrick Bach, bu kıyaslamanın hiç bitmeyeceğini ve oyunu bu sebeple bırakanlar için, versiyon denkliği üzerine bir çalışma yapılmayacağını ve bunun ‘korkakların çıkış yolu‘ olduğunu söyledi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

OXM ile konuşan Bach, video kıyaslamasına ve hangi versiyonun en iyi göründüğü konusundaki tartışmalara yorum yaptı, “Bu bana Battlefield 3 hissi yarattı. Biz bu problemi yeni nesil konsollardan önce de yaşamıştık, PC’de mükemmel görünen bir oyun yaptık ve PS3 ve Xbox 360‘da mükemmel görünen bir oyun yaptık, ama PC’deki kadar iyi gözükmedi, ve insanlar bu durumdan ötürü başımızı çok ağrıttı.”

battlefield_4_-_siege_on_shanghai_multiplayer_screens_3“Aynı platformda olan farklı oyunlarla kıyaslamalısınız. Ve insanlar ‘Tamam, ama hala, neden PC’deki kadar iyi gözükmüyor? Konsolları umursamıyorsunuz.’ Pekala, biz donanımınızı elimizden geldiği kadar zorluyoruz. PC’yi zorluyoruz, Xbox One zorluyoruz ve PS4 zorluyoruz. Ayrıca, Xbox 360 ve PS3’e, Battlefield 3’e göre daha mükemmel bir şey çıkarmak için uğraşıyoruz.

“İnsanlar hala büyütüyor. Aynı platformda diğer oyunlarla kıyaslamak yerine, hala insanların bu nedenle bizi yargıladığı karşılaştırma videoları alıyoruz. Korkakların yolunu seçebilirsiniz, ve biz de tüm platformlarda aynı görünen sıradan bir oyun yapabiliriz, ama biz bu değiliz. Biz, donanımla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.”

Gördüğünüz üzere, baş yapımcı oldukça iddialı bir konuşma yapmış, her ne kadar kıyaslama videolarının devam etmesini engelleyemese de, neden platformlarda farklı gözüktüğünü elinden geldiğince anlatmış.

Bizimle kalın..

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.