Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 07.12.2016

Yoğun olarak PS4 Pro'da hissedilen ama çıktığı her platformda bir sorun yaşayan Battlefield 1'in performans problemleri, yakın zamanda DICE tarafından çözülecek.

battlefield-1-sniper

Bizleri yeni nesil grafiklerde 1.Dünya Savaşı'na götürmesi ve savaşı oldukça objektif bir şekilde anlatmasıyla nam salan Battlefield 1, yaşadığı bazı performans problemleri haricinde oldukça iyi bir oyun. Gerek çıkışıyla birlikte yaşadığı bazı performans sorunları, gerek aldığı son güncellemeden sonra özellikle PS4 Pro üzerinde yaşadığı FPS düşüklüğünün farkında olan DICE'tan yeni bir açıklama geldi:

"Battlefield forumlarında FPS ve performans ile alakalı sorunlar için açılan konuların farkındayız ve takipçisiyiz. Özellikle son güncellemeden sonra PS4 Pro ağırlıklı yaşanan FPS sorunu, dinamik çözünürlük ile alakalı. Düşük FPS, bulanık dokular ve nice performans probleminin ortak özelliği, minimum ayarlarda bile yüksek dinamik çözünürlük. Problemin buradan kaynaklandığı anlaşılıyor. En yakın zamanda bütün platformlar için bir güncelleme yayımlayacağız ve Battlefield 1'i düzelteceğiz."

Battlefield 1, 21 Ekim 2016'da PC, PS4 ve Xbox One için yayımlandı. Ayrıca 2016’da çıkacak diğer oyunları bu haberimizden, 2017’de gelecek yeni yapımları ise buradan öğrenebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.