Detroit: Become Human, Türkçe alt yazı desteği ile geliyor

Detroit: Become Human, Türkçe alt yazı desteği ile geliyor

Beklenen bilgi sonunda geldi.

Geçtiğimiz gün resmi çıkış tarihi ile karşımıza çıkan Detroit: Become Human, verilen bilgilere göre 25 Mayıs 2018 tarihinde PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro oyuncuları ile buluşacak. Peki, bu oyun, oyuncular ile buluştuğu zaman, özellikle ülkemizdeki oyuncularla buluştuğu zaman, Türkçe alt yazı desteği sunacak mı? Bu, oldukça sık sorulan bir soru idi ve bugün, bu sorunun cevabını öğrendik. Detroit: Become Human oyununun duyurulan çıkış tarihi ile alakalı gönderilen bir basın bülteninin en sonunda, bu oyunun Türkçe alt yazı desteğine sahip olacağı açıkça belirtiliyor. Eğer dilerseniz bahsettiğimiz basın bültenini, yazımızın devamından okuyabilirsiniz. Türkçe alt yazı bilgisi, dediğimiz gibi en sonda.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Detroit: Become Human için net bir çıkış tarihi sonunda verildi

Quantic Dream tarafından geliştirilen ve farklı hikayesiyle merak uyandıran Detroit: Become Human, 25 Mayıs 2018’de oyun dünyasının beğenisine sunulacak. Oyunun ön siparişi ise Nisan 2018 içerisinde başlıyor. Duyurulduğu andan itibaren hikayesiyle merak uyandıran Detroit: Become Human, insanların ve androidlerin birlikte yaşadığı, toplumsal bağların koptuğu ve kaosun hakim olduğu geleceğin Detroit’inde geçiyor. Yapılan seçimlerle senaryosu ve karakterlerin kaderinin değiştiği oyun, aynı tarzdaki Heavy Rain ve Beyond: Two Souls gibi büyük beğeni toplayan oyunların yapımcısı Quantic Dream tarafından geliştirildi.

Detroit: Become Human’da hikayeleri birbiriyle birleşen üç ana karakter bulunuyor. Bu üç ana karakterden biri programına karşı koyan ve yaratıldığı tesisten kaçan android Kara. Detroit’in canlı sokaklarını keşfe çıkan Kara, etrafındaki ve içindeki dünyanın eşitsizlikleriyle karşılaşırken şansını sonuna kadar denemek zorunda kalıyor. Connor ise soğukkanlı, işini bilen ve analitik düşünen bir polis müfettişi. Benzersiz iç görüsü ve yetenekleriyle Connor, programını bozarak sahiplerini terk eden veya suç işleyen ve “Aykırılar” olarak tanımlanan androidlerin peşine düşüyor. Programından kurtulmayı başaran bir diğer Aykırı ise android Markus. Efendisinden kurtulup dışlanmışlardan oluşan bir yeraltı grubuna katıldıktan sonra Markus, Detroit’in android nüfusunun kurtulması için bu grubun lideri oluyor. Fakat insanlara güçlü bir mesaj göndermek için barış yanlısı bir yolu mu seçecek yoksa şiddeti mi tercih edecek? Bunu da oyuncunun tercihleri belirleyecek.

Oyunda alınan her karar, bazen küçük bazen de çok büyük sonuçlara sebep olacak şekilde hikâyeye yön veriyor. Yaşanan bir durumda alınan kötü bir karar başka birinin hayatına mâl olabiliyor. Alınan her kararda uyanık olmaya ve iyi düşünmeye sevk eden oyun, sürükleyici bir senaryoya sahip. Detroit: Become Human’ın teknoloji marketlerde ve PlayStation Store’da ön siparişe açılması planlanıyor. 25 Mayıs 2018’de piyasaya çıkacak oyun, oyunculara en iyi deneyimi yaşatmak için Türkçe alt yazı seçeneği de sunuyor.”

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.