Detroit: Become Human içerisindeki her sonu rahatlıkla görebileceğiz

Detroit: Become Human içerisindeki her sonu rahatlıkla görebileceğiz

Eğer oyunu %100 olarak görmek istiyorsanız, aynı sahnelere aylarınızı vermeniz gerekmeyecek.

Detroit: Become Human gibi kararlarımızın sonuçları etkilediği video oyunları bazı oyuncular için sorun olabilir. Evet, her kararımızın finali etkilemesi veya finale giden yolda değişiklikler yapıyor olması çok güzel bir şey ama bazı oyuncular var ki, o oyunun tamamını görmek ister. Hem de takıntılı bir şekilde. O oyuncu, her seçeneğin ardındaki sonucu görmek ister. O oyunculardan bir tanesi de benim aslında. Bugün ise benim gibi oyuncuları sevindirecek bir haber geldi. Hem de Detroit: Become Human cephesinden.

Detroit: Become Human

Detroit: Become Human geliştiricilerinden gelen açıklamalara göre oyun içerisindeki her görev bittikten sonra karşımıza bir seçenek ağacı çıkacak. Bu ağaç üzerinde oyuncunun A noktasından B noktasına hangi kararları vererek gittiği görünecek. Eğer oyuncu, ağacın dallarından bir tanesini keşfetmediyse, o dal kapalı kalacak ve oyuncu da bunu görebilecek. Yani oyuncu, X bölümünde farklı bir karar vererek, farklı bir yola sapabileceğinin farkında olacak. Aynı şekilde, oyuncular yine bu ağacı kullanarak oyundaki belli noktalara geri dönüp, tekrar önemli kararları verip, hikayesine farklı yönler verebilecek.

Bu durum özellikle oyuna çok güzel bir tekrar oynanabilirlik katıyor. Tüm oyunu tekrar baştan sona oynamaktansa, belli bölümlere geri dönüp, görmek istediğim şeylere ulaşmayı daha çok isterim ben. Tabii bu demek değil ki, oyuncular istedikleri kadar baştan sona oyunu bitiremeyecek. Eğer oyuncu isterse Detroit: Become Human oyununu istedikleri kadar baştan sona oynayabileceği. Bahsettiğimiz hikaye ağacı olumsuz bir şey olmayacak yani.

1 kişiye çekiliş ile Dead Rising 4: Frank’s Big Package (PlayStation 4) veriyoruz

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın