Detroit: Become Human, feministlerin ve diğer karşıt toplulukların hedefi olabilirdi

Detroit: Become Human, feministlerin ve diğer karşıt toplulukların hedefi olabilirdi

Fakat oyunun yönetmeni bunu engellemek için bazı adımlar arttı. Sonuçta 2017'deyiz, değil mi?

2017 ilginç bir yıl. Çünkü 2017, kendi ırklarını üstün gören grupların, Social Justice Warrior gruplarının, feministlerin ve bunlara benzer birçok topluluk gruplarının sağa sola fantastik suçlamalar attığı bir yıl. İnsanlar, en ufak bir şeyden bile tetiklenir oldu. Bu yüzden eğlence dünyası da ciddi anlamda değişti. Filmlerde, dizilerde, reklamlarda, belli tip programlarda, hatta video oyunlarında bile tasarım değişikliliği yapılabiliyor artık bu yüzden. İşte Detroit: Become Human isimli PlayStation 4 oyunu da, benzer sebepten ötürü tasarım değişikliği yapan bir video oyunu oldu.

Detroit: Become Human, feministlerin ve diğer karşıt toplulukların hedefi olabilirdi

Bahsettiğimiz Detroit: Become Human isimli oyunun yönetmeni olan David Cage, “Şiddet ile baş etmeye çalıştığımız bu oyunda dikkatli olmamız gerekiyor. Bu oyun içerisine ne yaparsak yapalım, ortada bir bulanıklık olmamalı. Bizim istediğimiz şey bu. Doğruyu söylemek gerekirse, oyunun geliştirilme süreci sırasında birkaç sahneyi iptal etmem gerekti. Çünkü bu sahneler, yanlış bir şekilde insanlara aktarılabilirdi veya yanlış anlaşılabilirdi. Bu benim için çok ilginç bir deneyim oldu çünkü Detroit: Become Human ile oldukça anlamlı bir konuya parmak bastığımı fark ettim.” şeklinde yaptığı açıklamalar ile bu durumu dile getirdi.

Detroit: Become Human ile Geleceği Şekillendirin

İnsanların ve androidlerin pamuk ipliğine bağlı bir şekilde birlikte yaşadığı Detroit’in gelecek kurgulu bir vizyonuna adım atın ve verdiğiniz kararlarla hikâyeyi siz oluşturun. Karakterlerin çok sayıda olası kaderini keşfedin ve dallanıp budaklanan bir öyküde onlara yol göstererek karmaşık şahsi ikilemlerle ve varlıklarının doğasını sorgulatacak büyük soruyla karşılaştırın. Verdiğiniz her karar hem küçük hem de çok büyük sonuçlara sebep olacak şekilde hikâyeye yön verecektir. Yaşanan bir durumda alınan kötü bir karar başka birinin hayatına mâl olacak ve hiç kimse ikinci bir şans elde edemeyecek. Hareketlerinizi yaparken iyi düşünün, uyanık olun ve hayatta kalmaya çalışın; sonuçta hayatta kalma içgüdüsü bizi insan yapan bir olgudur

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer tüm bunlara rağmen oynayacak oyununuz bulunmuyorsa da, Humble Monthly Bundle yepyeni fırsatları ile oyuncuları bekliyor yazımıza göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın