Destiny sadece yetişkinler için bir oyun değil!

Destiny sadece yetişkinler için bir oyun değil!

Hayır, hayır. Destiny çocuksu bir yapım değil!

Kutulu oyunlarda sağ veya sol altta bir logo görürüz. Bu logoda kimi zaman harfler kimi zaman da sayılar vardır. Kırmızı içinde 18 görürsek o oyun sadece yetişkinler için uygun demektir. Bungie‘nin yeni oyunu Destiny ise sadece 17 yaş ve üstü oyuncular için uygun olacak yeterli kan ve şiddet unsurlarına sahip değilmiş.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Destiny-670x418

Destiny, Bungie‘nin Halo oyunlarının aksine ESRB tarafından değerlendirilen yaş aralığında yani Teen olarak uygun görülmüş. Oyunun M yani Mature (Olgun) derecesini almamasının sebebi Destiny‘i herkesin oynaması gerektiği olarak gören yapımcılar şunları söylüyor, “Oluşturduğumuz dünyanın herkesin iyi vakit geçirmesi için çok fazla şiddet unsuru koymadık.” Bu demek olmuyor ki Destiny çocuksu bir oyun olacak. Aksine oyunun PS4 için sunulan Alpha‘sı bol aksiyonlu hardcore oyuncuları hedef alıyordu.

Destiny 9 Eylül’de Xbox 360, Playstation 3, Xbox One ve Playstation 4 için raflardaki yerini alacak. Sizin de oyunun derecelendirmesi konusunda düşüncelerinizi duymak isteriz. Yorumlarınızda bunu belirtin, iyi oyunlar!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.