Menü
https://leadergamer.com.tr/doomun-kapali-betasindan-yeni-gorseller/
activision , destiny , Destiny 2 , The Taken King 21 Ekim 2015 19:51

Destiny: The Taken King planlandığı içeriklerle çıkmadı!

The Taken King ile karşımıza çıkmayan içerikler Destiny 2 için saklanmış.


Destiny çıkışını güzel bir şekilde gerçekleştirmişti fakat ne yazık ki oyunun içerikleri oldukça sorunluydu. Öncelikle Activision’ın Destiny’nin ana içeriğini eksiltip, bunları 2 adet ek pakete böldüğü belirtilmişti. Eh, pek de yalan bir haber değildi bu. Hatırlarsanız bu 2 ek paketin de içerikleri oyunun diskinde bulunuyordu. Buna benzer bir haber de şimdi The Taken King için çıktı.

Z

Destiny karşımıza 10 senelik bir plan ile çıkmıştı. Bu 10 senelik planın ilk senelerinde hatırlarsanız “Comet” adı altında bir ek paket bulunuyordu. İşte bu Comet dediğimiz ek paket aslında The Taken King yerine çıkacaktı ve 60 dolarlık fiyat etiketini gerçekten hak eden bir içerik olacaktı. Çünkü Comet, oyuna yeni gezegenler, yeni sosyal alanlar ve diğer yeni etkinliklerden ekleyecekti. Peki, Comet neden çıkmadı da içinden özellikler çıkartılıp The Taken King diye karşımıza çıktı dersiniz?

Kotaku ve bu tarz sitelere gelen raporlara göre Destiny 2’nin geliştirilme süreci High Moon Studios tarafından çoktan başlatıldı bile. Fakat Activision ve Bungie, High Moon Studios’un geliştirdiği Destiny 2’ye yardımcı olabilmek için Comet ile karşımıza çıkacak yeni gezegen Europa’yı, Mars’ta bulunan yeni sosyal alanı, Dünya’da bulunan European Dead Zone bölgesini ve bu tarz büyük özellikleri (ki bu özellikler arasında 2 adet grubun tek bir etkinlikte yer alması gibi güzellikler de bulunuyor.) High Moon Studios’a gönderdi. Son olarak da Activision, Comet ek paketini The Taken King olarak değiştirdi. Haberimizi bitirmeden önce küçük bir not; Destiny 2’nin 2016 sonlarına doğru çıkması planlandığını da belirtelim.

bg-warlock

Destiny ilk 1 senesi içerisinde gerçekten severek oynadığım bir oyundu fakat bu şekilde ortaya çıkan haberleri okudukça, yazdıkça gerçekten iyi ki bırakmışım bu oyunu diyorum. Bungie tek başına oldukça başarılı bir firma fakat Activision ile böyle bir birliktelik yapmaları hem Destiny gibi bir serinin potansiyelini mahvetti, hem de Bungie’nin ismini kötüledi.

Kaan GEZER Editör