Destiny’nin uzun ve karmaşık bulmacası sonunda çözüldü

Destiny’nin uzun ve karmaşık bulmacası sonunda çözüldü

Oyuncular bayağı uğraşacak.

Bildiğiniz üzere Destiny, çeşitli silah ve zırh için sürekli olarak arayışta olduğumuz bir oyun. Bu yüzden oyuncular, yeni çıkan Rise of Iron ek paketiyle beraber, pakete özel silahların peşine düştüler. Ek paket, oyunun şu anına dek gördüğü en karışık ve komplike bir görev barındırıyor. Bu görevin sizden yapmanızı istediği şey, yeni akını bitirmeniz, birkaç gizli şeyi çözmeniz ve ikili sayıları, ondalık sayılara çevirmeniz. Evet, doğru duydunuz!

Destiny

Böyle bir görevin var olduğunu geçen hafta sonu bazı sıkı oyuncular fark etmeye başlamıştı. Fark etmek diyorum çünkü herkes yeni akını hızlı bitirmeye odaklıyken, yanından geçip gittikleri bu görevi bilmiyorlardı. Yeni akın, görev süresi boyunca aslında çok güzel şekilde gizlenmiş 5 monitör içeriyor. Bu 5 monitör, 5 tane lazer duvarı tarafından korunan bir sandığa erişmenizi sağlıyor. Bu gayet normal bir süreç gibi gelebilir fakat tüm Destiny oyuncuları, 4 adet monitörü bulduktan sonra çıkmaz sokağa girmiş gibi bakakaldılar. Çünkü ortada 5. monitör yoktu.

Geçtiğimiz Salı gecesi, Bungie tarafından oyunculara hem ip ucu hem de meraklandırmak amacı ile bu görev hakkında bir internet sitesi açıldı. Uzun lafın kısası, birkaç matematik dahisi sayesinde, bu internet sitesinin de bizlere sunduğu bulmacaları çözdüler ve görevin nasıl yapılacağını öğrendiler. Datto isimli uzun süreli Destiny temalı YouTube kullanıcısı, dün gece takım arkadaşları ile birlikte yayın yaparak, bu görevin verdiği Outbreak Prime isimli silahı almayı başardılar. Aşağıdan silahı elde etmek için yapmanız gerekenleri kabataslak görebilirsiniz.

Bir önceki ek paket olan The Taken King’de sunulan Sleeper Stimulant silahı da buna benzer bir bulmaca ile geliyordu. Fakat Sleeper Stimulant’ı elde etmek daha kolay ve daha bireyseldi. Bu sefer, kesinlikle anlaşabildiğiniz bir takım ve diğer sınıflardan karakterlere sahip arkadaşlarınıza ihtiyacınız var. Bu silahı almak istiyorsanız, çok fazla iletişim kurmaya hazır olun. Zira silahı elde etme esnasında, 4 monitörü çalıştırmanız doğrultusunda size bulmacanın devamı olan Elmas Oda’nın silindir bulmacası, tamamen rastgele algoritma ile çalışıyor. Bu da demek oluyor ki, akına her girdiğinizde farklı yerlerde durup 5. monitöre ulaşmanız gerekiyor. İletişim burda temel nokta. Anlaşamazsanız, bu silahı alamazsınız.

Sırf bu silahı elde etmek için, açılan internet sitesinin kodları ve verilen resimleri çözmek için çeşitli yazılımlar yazılıp uğraşıldı. Bunun üzerine yüzlerce kişi Elmas Oda’daki silindir bulmacasını çözmek için toplandılar. Merak ettiğimiz şey, acaba Bungie, bu bulmacanın çözülmesine yardımcı olacak internet sitesini kurmasa, çözülmesi ne kadar gün sürecekti. Çünkü gerçekten, bunca uğraştan sonra, sadece 1 silahın verilmesi, bizce az bile kaçıyor. Ama çoğu oyuncu bu bulmacayı çözmenin eğlenceli, silahın ise sadece formalite olduğunu düşünüyor. Ne diyelim, bükemediğimiz bileği öpeceğiz. Bulmacanın çözülmesinde payı olan büyük küçük herkesi tebrik ediyoruz!

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın