Destiny 2 içerisinde yeni karakter sınıflarıyla karşılaşacağız

Destiny 2 içerisinde yeni karakter sınıflarıyla karşılaşacağız

Oyunda bizleri yepyeni gezegenler, PVP modu ve çok daha fazlası bekliyor.

Bugün, yani 18 Mayıs 2017 tarihinde, Los Angeles‘ta düzenlenen bir etkinlikte Bungie, Destiny 2‘nin ilk oynanış videosunu gösterdi. Sadece bununla da kalmadı, aynı zamanda sinematikler gösterdi ve yolda olan oyunda ne gibi özelliklerin bizleri beklediğini de duyurdu. Klan sistemi, yeni gezegenler ve daha birçok yeni özellik, Destiny 2‘de bizleri bekliyor olacak, söylenilenlere göre. Tabii ki, son yorumu oyun çıktığı zaman yapacağız, fakat oyun gerçekten efsane derecede nefis görünüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Destiny 2

Öncelikle, oyunun 8 Eylül 2017 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına çıkacağını tekrar belirterek küçük bir hatırlatmada bulunalım. Yapılan gösterim esnasında verilen bilgilerin tamamı heyecan vericiydi, her duyuruda olduğu gibi. Söylenilenlere göre Destiny 2, herkes için yepyeni bir başlangıç olacak. Bu, herkes kavramından kastedilen kitle, yeni oyuncular ve eski oyunlar.

Söylenilenlere göre, Destiny 2 yeni strikelar, PVP modları ve bir adet raid ile çıkacak. 3 adet silah yerimiz bulunacak ve bunların isimleri ise Kinetic, Energy ve Power olacak. Warlock için Dawnblade, Titan için Sentinel ve Hunter için de Arcstrider alt sınıfları oyuna eklenecek. Bu sınıflarda sırasıyla, yanan bir kılıç, bir kalkan ve bir elektrikli asa kullanabileceğiz.

Bungie, Countdown ismindeki yeni PVP modunu da tanıttı. Özet olarak saldırı ve savunma ibaret. Destiny 2, oyuncuların dünyanın neresinde olduğu fark etmeksizin aktivite başlatmalarına izin verecek. Yani, artık bir aktivite başlatmak için yörüngesine gitmek zorunda değilsiniz. Ayrıca, sıkıcı görevlerden ziyade Destiny 2 haritalarında hazine avı, aktiviteler ve Lost Sectors isimli zindanlar da bulunacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Destiny 2‘deki yeni gezegenlere gelecek olursak Earth, Titan, Io ve Nessus bizleri karşılayacak. Destiny 1‘den kaldırılmış olan European Dead Zone da bizim yeni bölgemiz. Oyundaki klan sistemi çok daha güçlü olacak. Hatta yayını izlerken aklımızdan, “Bu oyun tamamen klan oyunu olmuş resmen.” diye de geçirdiğimizi burada belirtebiliriz. Bayrakların özelleştirilerilebilmesi ve değişik değişik araçlarla, hangi klanın parçası olduğumuzu milletin gözüne sokabileceğiz. Aşağıdan, yeni gezegenlerle ilgili videoyu izleyebilirsiniz.

Yayını izlerken Leadergamer editörleri olarak aramızda konuştuğumuz üzere, Destiny 2 resmen Destiny 1‘i kapsayan ve üstüne içerikler ekleyen bir oyun olacağa benziyor. Tabii ki en iyisi oyun elimize geçtiğinde son yorumu yapmak, ki zaten açıkçasını sorarsanız biz bu halini izlerken bile kendimizden geçtik. Umarız ki Bungie biz oyuncuları bambaşka bir evrene taşıyabilir ve bu serinin hakkını verebilir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.