Menü
https://leadergamer.com.tr/spider-man-gosterildi/
Destiny 2 , Xbox One X 13 Haziran 2017 11:38

Destiny 2, Xbox One X üzerinde bile 30 FPS olacak

Ayrıca oyunun beta tarihi de sonunda verildi.


Destiny 2; Xbox One, Xbox One S, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro platformlarında 30 FPS değerinde çalışacak. Oyunun zaten PlayStation 4, Xbox One ve Xbox One S konsollarında 30 FPS değerinde çalışması beklenen bir şeydi fakat PlayStation 4 Pro oyuncuları, oyunun 60 FPS olmamasına çok şaşırmıştı. Tüm bunların haricinde, Microsoft yepyeni bir konsol duyurdu: Xbox One X. Orijinal konsoldan çok daha güçlü olan Xbox One X, birçok oyunu 4K/60 FPS değerlerinde çalıştırabiliyor ama yeni gelen açıklamalara göre Destiny 2, Xbox One X üzerinde de 30 FPS olacak. Yani, oyunu 60 FPS oynamak istiyorsanız, tek seçeneğiniz PC olacak.

Destiny 2, Xbox One X üzerinde bile 30 FPS olacak

Oyunun yönetmeni olan Luke Smith tarafından gelen açıklama ile öğrenmiş olduğumuz bu durum, Xbox One X konsolunu satın alacakları üzmüş olabilir. Bu konu üzerinde, teknik konular hakkında bilgi sahibi bir kullanıcı, oldukça detaylı bir açıklama yaptı. Eğer PlayStation 4 Pro veya Xbox One X konsolundan birinin sahibiyseniz, hiçbir 30 FPS değerindeki oyunu 60 FPS olarak beklemeyin. İki konsol arasındaki CPU gücü farkı sadece %30 ve bu, bir oyunu 30 FPS değerinden, 60 FPS değerine çıkartmaya yetmiyor. Ekran kartı, çözünürlük ile; işlemci ise direkt olarak FPS değeri ile alakalı.

Tüm bu teknik muhabbetler ardından, geçen gece Sony ekibinin E3 2017 sunumu sırasında, kısacık da olsa Destiny 2 oyunu gösterildi ve bu gösterimde, oyun için hem yeni görüntülere şahit olduk, hem de oyunun beta tarihini öğrenmiş olduk. Beta tarihlerinden önce de, daha önce ertelenmiş olan oyunun, bir önceki tarihlerine, yani ertelenmeden önceki tarihlerine geri döndüğünü gördük. Yeni açıklamalara göre oyun, konsollar için 6 Eylül 2017 tarihinde piyasada olacak. Oyunun PC sürümü ise 25 Ekim 2017 tarihinde oyuncular ile buluşacak. Betadan bahsetmemiz gerekirse de, yapılan açıklamalara göre oyunun PlayStation 4 betası, 18 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak. Xbox One oyuncuları da 19 Temmuz 2017 tarihinde betaya başlayacak. Son olarak, PC oyuncuları ne yazık ki Ağustos 2017 içerisinde başlayacak betaya.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Far Cry 5 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri, fiyatı, videoları ve daha fazlası yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Need for Speed Payback çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve dahası isimli yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde. Son olarak, E3 2017 haberlerimizi güncel bir şekilde takip etmek istiyorsanız, Facebook sayfamızı, Twitter hesabımızı veya sitemizin özel E3 2017 sayfasını takip edebilirsiniz.

Kaan GEZER Editör