Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 18.07.2018

Destiny 2 Solstice of Heroes etkinliği 31 Temmuz 2018’de başlayacak. Durum bu olunca Bungie, oyuncuların neyi bekleyip beklememesi gerektiğine dair bilgiler paylaştı. Gardiyanlar, Red Legion’ı Tower’dan püskürtmenin yıl dönümünü kutlamak için hazırlık yapıyorlar. Düzenlenen sosyal alan, seremoniye ev sahipliği yapacak. Durumlar bu şekildeyken bizde bu paylaşılan bilgileri tek bir yazıda toplayarak etkinliği merak edenler için yapmaları gereken neler varsa belirttik.

Destiny 2 Solstice of Heroes zırhları, görevleri ve etkinliğe dair her şey

Destiny 2 Solstice of Heroes zırhları, görevleri ve etkinliğe dair her şey

Oyuncular Red War döneminden itibaren daha güçlü bir şeyler elde etmek için eşyalarını kırdı, meditasyon yaptı ve en kötüsü Traveler’ın gidişine tanık oldu. Neyse ki artık o günlerin sonu geldi. Traveler, gardiyanlar için geri geliyor. Destiny 2 Solstice of Heroes etkinliği ile kutlamalar artık başlayabilir. Moments of Triumph ismindeki bir takım görevlerle dolu olan kitaptan ve onların sunduğu özel ödüllerden bahsetmiştik. Fakat dahası da var.

Etkinlik sırasında Ikora Rey, Tower’da kurulan Solstice of Heroes yani Kahramanların Gün Dönümü ismindeki heykelden sorumlu olacak. O heykelde bulunan görevler için temsilciliği üstlenip gardiyanlara mücadelelerini burada sunmuş olacak. Ayrıca heykel, gardiyanların görevleri üzerindeki gidişatı kaydedecek. Böylelikle her görev tamamlandığında heykel biraz daha gelişecek ve Moments of Triumph tamamlanmaya bir adım daha yaklaşacak. Kitap ve heykel üzerinden bir takım özel ödüllerin kapısı aralanacak.

Yeni zırh seti

Solstice of Heroes heykelini ziyaret ettiğinizde oyun size 240 Power seviyesine sahip olan yeşil renk nadirliğine sahip bir eşya verecek. Adı Scorched olan zırh setinin her bir parçasını yükseltmek ve geliştirebilmek için bir takım mücadelelerin altından başarıyla kalkmanız gerekecek. Geliştirmek için görevlerinizi tamamladıktan sonra heykele dönüp, yükseltmeyi gerçekleştirebileceksiniz. Ardından bir sonraki seviye için yeni görevler açılacak. Tam seviye bir zırh seti istiyorsanız bu dolanımı bir kaç kere gerçekleştirmeniz gerekecek.

240 gücündeki eşyalarınız için görevlerinizi bitirdikten sonra 340 Power seviyesine sahip bir eşya alacaksınız. Rekindled ismindeki set ile görevlerinizi daha önce de belirttiğimiz gibi tamamlamanız durumda, Temmuz güncellemesiyle gelen en yüksek Power seviyesi olan 400 Power seviyesinde Resplendent zırh setinizi zulanıza eklemiş olacaksınız. Fakat hepsi bu kadarla sınırlı değil. Bu zırhların masterwork halini istiyorsanız bir kere daha heykeli ziyaret etmeniz gerekecek.

Redux görevleri

Bahsettiğimiz zırh setini geliştirmenin ve görevlerini tamamlanın yolu Redux görevlerini tamamlamaktan geçiyor. Destiny 2 oyuncularının avuçlarının içi gibi bildikleri beş adet ana senaryo görevini içeriyorlar. Siz her ne kadar görev yapısını ve tasarımını ezbere biliyorsanız bilin, Bungie’nin söylediğine göre etkinliğe özel olarak, bu ana senaryo görevlerinde ufak tefek değişiklikler yapmış. Redux görevleri heykelden erişilebilir olacak.

  • Homecoming
  • Spark
  • Payback
  • 1AU
  • Chosen (hatırlatmak da fayda var ki oyunun bölüm sonu canavarı Ghaul ile savaştığımız görevin adını taşıyor)

Moments of Triumph

Moments of Triumph ile gelen görevlerin birçoğu halihazırda Bungie’nin internet sitesi üzerinden erişilebilir durumda. Oradan bakmanız durumunda etkinlik günü gelmeden yapmadığınız görevleri şimdiden yapmaya başlayabilirsiniz. Yine de henüz ne oldukları duyurulmayan, etkinlik zamanı geldiğinde ne olacaklarını öğreneceğimiz görevlere de sahip. Eğer oyunu aktif bir şekilde oynuyorsanız içiniz rahat olsun çünkü genellikle Moments of Triumph’ın sahip olduğu görev yapısından ötürü bir çoğunu ister istemez yapmışsınızdır.

Ekstralar

Tess Everis’e etkinliğe özel olarak Solstice Engram’da getirilenler arasında. Solstice Engram temin etmenin ise iki yolu var. Birincisi, karakterlerinizin her birinde bulunan kilometretaşlarını tamamlayarak hesap başına üç tane kazanabilirsiniz. Anlayacağınız, seviye barınızı doldurduğunuz zaman Bright Engram’ın yanında hediye olarak bir tane de Solstice Engram verecek. İkincisi ise satın almak. Destiny 2’nun gerçek parayla temin edilebilen materyali olan Silver’lar sayesinde istediğiniz kadar Solstice Engram satın alabilirsiniz, ta ki istediğiniz eşya çıkana kadar.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.