Menü
https://leadergamer.com.tr/the-flash-sezon-4-kotu-kahramani/
Destiny 2 27 Haziran 2017 14:41

Destiny 2 hikayesi bizlere Red War savaşını anlatacak

Fakat, yan hikayeler de bulunacak.


Günümüzün en çok beklenen oyunlarından bir tanesi de Destiny 2 ve her ortaya çıkan bilgi, bizleri oyun için bir tık daha fazla heyecanlandırıyor. Oyunun yönetmeni olan Luke Smith, GamesRadar ile yaptığı konuşma esnasında, “Destiny 2, takip edilebilir öykü üzerine odaklanıyor ve büyük bir hikayesi, epik senaryosu bulunuyor.” diyerek hikaye ve hikaye anlatımı konusunda bilgi verdi. İşin en güzel yanı ise, verilen bilgilerin bu kadarla sınırlı olmaması.

Destiny 2

Luke Smith ile GamesRadar arasında geçen konuşma esnasında Luke Smith, oyunun ana hikayesinin Red War isimli bir savaş olduğunu da söyledi. Söylediklerine göre, Cabal lideri ve oyunun ana kötü kahramanı olan Ghaul da bizleri oyunda karşılayacak. Luke Smith, “Fragmanlarda gördükleriniz ana hikayeden. Bunun dışında, dünyalar hakkında hikayeler anlatan maceralar ve Red War ile alakası olmayan, farklı bir hikaye anlatan belirli düşmanları bulunan gezegenler de var.” dedi. Yani, oyunda bizleri Red War hikayesi dışında da hikayeler bekliyor, fakat bir tahminde bulunacak olursak, bu yan hikayeler oyunu bitirebilmek için şart değildir.

Oyun içerisinde böylesi geniş çaplı bir hikayenin bulunması, aslında gerçekten heyecan verici. Ana hikayeden sıkılıp yan görevler ve hikayelere odaklanmak isteyen oyuncular için iyi düşünülmüş bir özellik olmuş. Açıkçasını soracak olursanız, The Elder Scrolls serisinden oyunlar oynarken bile arada ana hikayeden sıkılıp yan hikayelere geçiş yapıp duruyorduk. Aynı şeyi Destiny 2 oynarken de yapabilme fırsatımızın olması, gerçekten güzel düşünülmüş bir ayrıntı. Oyunun son hali için iyice sabırsızlandığımızı söyleyebiliriz.

Böylesi geniş çaplı hikayeleri olan oyunları sevdiğimizi söyleyebiliriz. Muhtemelen Destiny 2‘de de yazılı, sesli veya görevler aracılığıyla anlatılmayan, oyunun bölgelerinde, atmosferinde gizlenmiş hikayeler de bizleri karşılayacaktır. Eğer bu kadar geniş bir hikaye sunuyorlarsa, gizli bir hikaye de ekleyeceklerini düşünüyoruz. Umarız ki çözmesi zevkli olacak bir hikaye de oyun içerisinde bizleri bekler.

Gizli hikaye konusunda aklımıza gelen ilk oyunlardan bir tanesi de yazılı, sözlü veya hikaye aracılığıyla anlatılmamış, fakat bölüm ve dünya dizaynı ile anlatılmış olan Ikana halkının hikayesi ile The Legend of Zelda: Majora’s Mask. Pek çok kişinin gözden kaçırmış olduğu Ikana halkının yok oluş hikayesi, Nintendo ve bölüm tasarımcıları tarafından güzelce ortaya koyulmuştu. Belki Destiny 2‘de de buna benzer gizli, fakat çözmesi eğlenceli bir veya birden fazla hikaye olur.

Tüm bunların haricinde, En iyi Steam yaz indirimleri 2017 fırsatları yazımıza, Steam yaz indirimleri 2017 – 1 TL ile 20 TL arasındaki en iyi oyunlar yazımıza, Steam yaz indirimlerindeki en ucuz oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Alper Dalan Editör