Destiny 2; Project Scorpio, PlayStation 4 Pro ve yeni PlayStation 4 için optimize edilecek

Destiny 2; Project Scorpio, PlayStation 4 Pro ve yeni PlayStation 4 için optimize edilecek

Evet, doğru duydunuz. Ortaya çıkan söylentilere göre Sony, yeni bir PlayStation 4 üzerinde daha çalışıyor.

Destiny 2, bundan birkaç hafta önce sinematik bir video ile duyurulmuştu. Bu video ile birlikte oyunun PC, PS4 ve Xbox One için çıkacağını öğrenmiş olmuştuk. Fakat ortada bir de PS4 Pro ve Project Scorpio var. Bu iki konsolun durumu ne olacak dersiniz? Bu sorunun cevabını, NeoGAF üzerinden bir kullanıcı veriyor. Bu kullanıcının dediğine göre, kendisi oyunu daha yeni oynama imkanı buldu ve bu oynanış sırasında oyun hakkında da yeni bilgilere sahip oldu. Şimdi bu bilgileri sizlere aktaracağız ama bu bilgiler arasından en önemlisi, oyunun optimize edileceği platformlar. Çünkü bu platformlar; Project Scorpio, PlayStation 4 Pro ve yeni PlayStation 4!

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Destiny 2; Project Scorpio, PS4 Pro ve yeni PS4 için optimize edilecek

Bahsi geçen NeoGAF kullanıcısının söylediğine göre, oyun tüm platformlarda 60 FPS olarak çalışacak. Ayrıca, PS4 ve PC arasındaki kayıtlar ortak olacak. Yani, PC üzerinde ilerlettiğiniz karakterinizi, PlayStation 4 platformuna taşıyıp, orada devam edebiliyorsunuz. Eğer dilerseniz, bunun tam tersini de yapabiliyorsunuz. Tabii bunları yapabilmek için oyunu iki platformda da ayrıca satın almanız gerekiyor. Bu konuda Microsoft ekibi henüz bir adım atmadı.

Destiny 2 hakkındaki en önemli bilgi ise, dediğimiz gibi oyunun optimize edileceği platformlar. Activision ile Sony arasındaki anlaşmadan ötürü, oyunun PS4 Pro için ayrıca optimize edileceği çok açıktı. Resmi bir açıklama yok tabii ama kesin gibi. Bunun haricinde, Microsoft ekibinin yeni konsolu Project Scorpio için de optimize edilecek bu oyun. Fakat en önemlisi, NeoGAF kullanıcısının dediğine göre Destiny 2, bu iki platform haricinde, yeni PlayStation 4 için de optimize edilecek. Peki, yeni PlayStation 4 ne demek?

Bu konu hakkında hiçbir şey demedi NeoGAF kullanıcısı. Bizlerin tahmini ise, yeni ve biraz daha güçlü, standart PlayStation 4 modeli olabilir. Bir diğer tahmin ise, daha önce de sızıntılarını duyduğumuz PlayStation 4 Pro Slim. Eğer bu iki konsol da değilse, ortaya sadece 2 tahmin daha kalıyor ama bu 2 tahmin, oldukça düşük olasılıklara sahip. Bu 2 tahminimizden ilki, Nintendo Switch tarzında olan bir PlayStation 4. Yani, hem portatif, hem de ev konsolu olabilecek seviyede. Son tahminimiz ise PlayStation 5. Fakat dediğimiz gibi, bu son 2 tahminimiz oldukça düşük olasılığa sahip.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Peki, bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Eğer bu söylentiler gerçekse, yazımızda geçen yeni PlayStation 4 ne olabilir? Yorumlarınızı bekliyor olacağız. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.