Menü
https://leadergamer.com.tr/superbeat-xonic-korsan-tesekkurler-notu/
Destiny 2 28 Eylül 2016 9:53

Bazı kaynaklara göre Destiny 2’nin PC için de çıkma ihtimali var

Destiny 2’nin PC için de çıkacağı söylentileri giderek artıyor.


Destiny serisinin 2017’de çıkacak henüz duyurulmamış ikinci oyunu bazı kaynaklara göre PC için de çıkacak. İlk oyunun sadece konsollar için çıkıyor olması, bilgisayarlarıyla aç bir halde bekleyen oyuncuları büyük bir hayal kırıklığına uğratmıştı. Destiny’nin yapımcıları Bungie de çıkacak bu ikinci oyunun, hayal kırıklıklarını gidermek amacıyla bilgisayar için de çıkarmayı planlıyor olabilir. Ayrıca, Destiny 2’nin  The Taken King tarzı ek paket gibi değil, sıfırdan farklı bir oyun olarak çıkarılması planlanıyor. Bu, her ne kadar eski karakterlere elveda demek olsa da, oyunun ilerleyişinde yeni bir sayfa demek.

possibility of destiny 2 for pc

PC çıkışı iddiası ilk olarak NeoGAF forumlarında ortaya çıktı. Bir NeoGAF kullanıcısı olan benny_a, Activision’da çalışan bir arkadaşının söylediğine göre oyunun PC için çıkacağını belirtmiş. Bunun yayımlanmış bir bilgi olmadığını ve bir iç sunum sırasında gördüğünü de eklemiş. Ayrıca Destiny 2 için, Activision’ın alt geliştiricilerinden biri olan Vicarious Visions’ın da Bungie’ye yardım ettiği de söylenenler arasında. Buna benzer söylentiler tek değil. 2016 yılının başında da, 2017 yılında Destiny 2’nin çıkacağı ve PC’nin de bu oyuna kavuşacağı konuşuluyordu. Bu hiç kimse için bir sürpriz olamaz çünkü, Rise of Iron eklentisiyle birlikte hafıza problemini çözmüş ve eski nesil konsolları bırakmıştı. Hafıza konusunda problemi olmayan bilgisayarlar için çıkıyor olması hiç de şaşırtmaz. Bu şekilde de Bungie bir taşla iki kuş vurmuş olacak. Hem milyonlarca yeni kullanıcı tabanına kavuşmuş olacak, hem de oyununu daha farklı ve daha güçlü geliştirme şansı bulacak.

Bungie bünyesinde çalışan insanlar nezdinde Destiny 2’nin hem bir seri hem de yeni bir oyun olması önemli bir hedef. Bu konuda kendilerine Diablo 2’yi örnek almış durumdalar. Diablo 2 de çıktığında Diablo adını üzerinde taşıyordu ancak, eski oyundan da çok az izler taşıyordu. Bir serinin eski karakterlerini, gezegenlerini bırakması önemli bir tercih ancak dikkatlice geliştirilmesi gereken bir mesele. Alınan duyumlara göre Destiny 2 için öngörülen değişiklerden bir tanesi de gidilen gezegenlerde, bir kasaba hayatının oluşturulması, bu kasabaların daha çok canlılık ve görev içermesi. Bir başka söylenti ise eski karakterlerin yeni oyuna taşınamayacak olması üzerine. Geçtiğimiz Nisan ayında yönetim değişikliğiyle iyice hız alan Destiny 2, ileride gelecek yeni haberleriyle kendinden söz ettireceğe benziyor. Üstelik de PC’ye çıkma ihtimalini de düşününce bu yeni haberler daha çok beklenir hale geldi.

Uğur Emre Doğru Editör