Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 28.03.2018

Destiny 2 için Mart 2018 güncellemesi yayımlandı. Bu güncelleme, Destiny 2 oyununun kendi temel oynanışı ve Crucible’da çeşitli değişikliklerden oluşuyor ve aynı zamanda eşsiz Nightfall ödüllerini de beraberinde getiriyor. Oyuncular artık 6v6 Iron Banner, Mayhem ve Rumble içeren bir haftalık Crucible Playlist’in tadını çıkarabilecekler. Sandbox değişiklikleri daha hızlı süper şarj, silah tutkunları ve dengeleri, daha hızlı hareket, artan cephaneler ve daha fazlasını içerir!

Destiny 2

Destiny 2 güncellemesinin video hali de en aşağıda!

Destiny 2 hakkında daha önce de, “Ortaya çıkan yeni raporlara göre Destiny 2, tahmin edildiği gibi uzun bir süredir geliştirilmiyordu. Çünkü oyunun geliştirici ekibi, 2016 senesinin başlarında projeye neredeyse sıfırdan, tekrar başlamak zorunda kaldı. Yani, Destiny 2 neredeyse 16 ay gibi kısa bir süre içerisinde geliştirildi. Bu yüzden de oyunun çıkışında birçok sorun ile karşılaşıldı. Serinin ilk oyununun son hali, ikinci oyunun çıkış halinden kat ve kat daha içerik doluydu.

Daha da önemlisi, mikro ödeme sistemi çok baş ağrıttı. Eğer bu seriyi daha önce oynadıysanız, mutlaka Eververse ögesini biliyorsunuzdur. Eververse, oyun içerisindeki bir market ve bu marketten sadece gerçek para ile alışveriş yapılıyor. Bu market, ilk oyunda da vardı, ikinci oyunda da. Hatta ikinci oyunda bu marketin rolü daha da büyüktü. Bunun sebebini Activision ekibinin paragöz olması ile bağdaştırabilirsiniz ama değil. Ortaya çıkan raporlara göre Bungie ekibi Eververse üzerinden içerik sunup, oyunculara gerçek para ile bunları satmak istedi. Tabii bunun da oldukça önemli bir sebebi var.

İlk Destiny oyununda da, ikincisinde de oyunculara birkaç ayda ek paket hazırlanıyordu. Fakat oyunun motoru oldukça zor bir motordu ve sürekli sorun çıkartıyordu. Bu yüzden birkaç ay gibi bir sürede ek paket hazırlamak, neredeyse imkansızdı. Bu yüzden ilk oyunun, ilk ek paketlerinde yeni bir şey yoktu. Çünkü Bungie, çok zor şartlar altında içerik üretmeye çalışıyordu. Zaten Destiny 2, 2016 senesinde bu yüzden yeniden geliştirilmeye başlandı. Geliştirici ekip, sistemi değiştirmek istedi ama ne yazık ki başaramadı. Raporlara göre Bungie ekibi, şu an piyasada olan oyununda eski sistemi kullanıyor çünkü yenisinin altından kalkamadılar. Bu yüzden, ilk oyunda yaşanan geliştirme problemleri, şu an ikinci oyunda da aynen devam ediyor.” demiştik.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.