Destiny 2 hakkında bilmediğiniz 10 şey

Destiny 2 hakkında bilmediğiniz 10 şey

Mesela hızlı bir şekilde Power seviyesi atlamak için birkaç önemli yöntem bulunuyor.

Eğer Destiny 2 oynamaya yeni başladıysanız, oyun hakkında muhtemelen bilmediğiniz çok şey var demektir. Bizler de bu yazımızda, muhtemelen bilmediğiniz 10 şeyden bahsedeceğiz. Dilerseniz giriş kısmını çok uzatmadan, sizleri direkt muhtemelen bilmediğiniz Destiny 2 gerçekleri ile baş başa bırakalım.

Destiny 2 klanımız ve grubumuz açıldı. Detaylar için tıklayın!

Destiny 2 inceleme

Haritayı açmanın daha kolay ve kısa bir yolu var.

Destiny 2 ile hayatımıza çok güzel bir yenilik girdi: Haritalar. Artık birçok bölgede harita açıp, nerede, ne var görebiliyoruz. Haritayı açabilmek için DualShock 4 üzerindeki dokunmatik alana basılı tutmamız gerekiyor. Fakat bazı oyuncular, bunu biraz uzun buldu. Basılı tutma süresini yani. Fakat haritayı açmanın aslında daha kolay ve kısa bir yolu var. Eğer Options tuşu ile dokunmatik alana aynı anda basarsanız, harita anında açılır.

Ghost aslında oldukça yardımcı olabiliyor.

Destiny 2 içerisinde bolca gezebileceğiniz alanlar var. Bu alanlarda hazine kutuları bulabilir, taranabilecek eşyalara rastlayabilirsiniz. Bana soracak olursanız, tüm bu eşyaları bulmak aslında çok kolay fakat oyuncular zaman zaman zorlanabiliyor. Fakat Ghost’unuz bu konuda size çok yardımcı olabilir. Çünkü taranacak bir eşyanın, hazine kutusunun veya materyalin yanında Ghost’unuzu çıkartırsanız, Ghost’unuz o eşyaya doğru çevirecektir başını. Böylece ne tarafa gideceğinizi çok rahatlıkla görebilirsiniz.

PvP için silahlarınızı saklayın.

Eğer PvE oynarken bir silahı çok sevdiyseniz, fakat PvP için size gücü düşük geldiyse, bunu dert etmenize gerek yok. Çünkü Destiny 2 içerisindeki tüm PvP modlarında tüm seviye avantajları kapalı. Yani, kim, hangi silahı kullanırsa kullansın, kaçınca seviye olursa olsun, herkes eşit. Ayrıca bazı silahların PvP ve PvE halleri farklı olabiliyor. Mesela, oyunun PvE kısmında çok yavaş sıkan bir otomatik tüfek, PvP içerisinde biraz daha hızlı sıkıyor.

Kalkanlar kırılabilir.

Cabal ırkı her ne kadar Destiny 2 içerisinde güçlü gibi görünse de, aslında ilk oyunda daha güçlülerdi. Çünkü ilk oyundaki Cabal kalkanları kırılmıyordu. Fakat şimdi kırılabiliyorlar. Bunu yapabilmek için kalkanın tam ortasındaki kırmızı alana ateş etmeniz yeterli. Kalkan kırıldıktan sonra, hedefinize ateş etmek için birkaç saniyeniz olacak. Ardından kalkan geri dönüyor. Fakat bu birkaç saniyede, kafadan vuruşlar ile düşmanı hemen öldürebilirsiniz.

Destiny 2 inceleme

Alt sınıflar kendi kendine açılmıyor. 

Destiny 2 içerisindeki 3 sınıfın da 3 alt sınıfı bulunuyor. Her karakter için 1 alt sınıf zaten otomatik olarak açılıyor ve geriye 2 alt sınıf kalıyor. Fakat bu 2 alt sınıfı önce keşfetmeniz, sonra görevini açmanız, sonra da o görevi yapmanız gerekiyor. Alt sınıfları keşfedebilmek için geniş bir şekilde oyunu oynamanız yeterli. Advanture yapın, Public Event’lara katılın ve çok daha fazlasını yapın. İkinci alt sınıfın 8. seviye civarında, son alt sınıfın da 15. seviye civarında keşfedilebiliyor.

Heroic Public Event’lara mutlaka katılın.

Destiny 2 içerisinde egzotik  seviyede zırh veya silah kazanmak oldukça önemli. Bunları kazanabilmek için Raid veya Nightfall Strike yapmak isteyebilirsiniz, haklısınız. Fakat Heroic Public Event sırasında da egzotik silahlar veya zırhlar düşebiliyor. Tabii her Public Event, Heroic olarak gelmiyor. Normal başlayan Public Event’ları sizin Heroic yapmanız gerekiyor. Normal Public Event sırasında genelde Rare veya Legendary eşya bulabiliyorsunuz.

Sosyal alanlara daha dikkatli bakın.

Oyundaki sosyal alanlarda keşfetmeniz gereken birkaç gönderme var. Mesela, The Farm içerisinde kısa bir görev yaparak tek seferlik yüksek zıplama ve hızlı koşma yeteneği kazanabiliyorsunuz. Aynı şekilde The Tower içerisinde de klasik mor topumuz bulunuyor, bulup oynayabiliyorsunuz.

Infusion sistemini anlamadan bir şey yapmayın. 

Infusion sistemi aslında ilk oyunda da vardı ama ikinci oyunda biraz değişikliğe uğradı. Artık Infusion yapacağınız her silahın tipinin uyuşması gerekiyor. Mesela, bir keskin nişancı tüfeği ile roket atar arasında Infusion gerçekleştiremiyorsunuz. Ayrıca Infusion sistemini oyunun başlarında kullanmamanızı da öneriyoruz. Çünkü Infusion, oyunun daha ileri kısımlarında, Power seviyesini 280 ve üzerine çıkartmanıza çok yardımcı oluyor.

Destiny 2 inceleme

Egzotik silah veren özel görevler geri döndü.

Serinin ilk oyununda bazı gizli görevler vardı ve bu gizli görevlerin sonunda özel egzotik silahlara sahip olabiliyorduk. Bu görevlerden Destiny 2 içerisinde 4 tane bulunuyor. Oyundaki her gezegende 1 tane bulunuyor. Bu görevleri açmak için yapmanız gereken tek şey, o gezegendeki tüm aktiviteleri bitirmek. Ardından mavi renkli bir görev açılacak ve bu görevin 3 adımı olacak. 3 adım bittikten sonra, o gezegenin yetkili ismi ile konuşacaksınız ve egzotik silahın tarifi elinizde olacak. Sonrasında ise o tarifte yazan görevleri bitirmeniz gerekecek.

Hızlı Power seviyesi için Lost Sector.

Her gezegende birkaç tane bulunan Lost Sector, eğer Power seviyesini yükseltmeniz gerekiyorsa, en iyi seçenek olacaktır. Öncelikle, sadece Lost Sector oynayarak Power seviyenizi rahatlıkla 260 civarına taşıyabiliyorsunuz. Fakat Lost Sector görevleri ne yazık ki sizi 260’dan ilerisine biraz zor taşır. Taşır, ama çok zor. Fakat aynı şekilde Lost Sector yapıp, Token toplayıp, topladığınız Token aracılığı ile gezegenlerin yetkili isimlerinden seviye atlayabilirsiniz. Her seviye atladığınızda da en az 1 adet Legendary silah veya zırh verilecek size. Bu şekilde kendinizi 280 Power seviyesine kadar çıkartabilirsiniz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın