Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 27.07.2018

Bungie, hayranları çok kırmış olacak ki kendini affettirmek için resmen bin takla atıyor. Hem yakın gelecek için geliştirdiği ücretsiz güncellemeler, hem de uzak gelecek için geliştirdiği ücretli ek ve genişleme paketleriyle oyunun seyrini baya değiştirdi. Destiny 2 Forsaken 4 Eylül 2018 için hazırlanırken kendisinden bilgiler gelmeye de devam ediyor. Bungie, bu sefer de hem resmi YouTube kanalından hem de resmi Instagram TV hesabından Destiny 2 Forsaken ile birlikte getirilecek Exotic nadirlik seviyesindeki silahları ve zırhları gardiyanlar ile paylaştı.

Destiny 2 Forsaken paketi içerisindeki Exotic eşyaları gösteren bir video yayımlandı

Destiny 2 Forsaken paketi içerisindeki ekipmanları gösteren bir video yayımlandı

1 dakika 54 saniyelik video içerisinde tamı tamına 7 adet Exotic silah, 3 adet Exotic zırh gösteriliyor. Ayrıca ister istemez oyunun sanat tasarımı hakkında da bilgi alıyoruz. Destiny The Taken King genişleme paketini bir kenara bırakacak olursak gerçekten de tüm zamanların en karanlık tonlara sahip genişleme paketi bizleri bekliyor gibi duruyor. Düşmanların tasarımı, savaş yapılan yerin etrafı oldukça karanlık tonlara sahip. Yine de bütün bunlar genişleme paketinin görüntüsüne bir kötülük katmamış. Anlatacak olduğu hikayeyi kesin hatlarıyla bilmiyoruz. Sadece nasıl başladığını biliyoruz. Umuyoruz ki, anlatacağı hikayeyi daha güçlü verme uğruna böyle bir sanat tasarımı tercih edilmiştir.

Videodaki eşyalar gerçekten her oyuncu için hitap edecek cinsten. Silahlar, bir kaç istisna hariç öyle güzel tasarlanmışlar ki hem PvE, hem de PvP’de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Zırhlar konusunda ise oyuncunun oynanış tarzına göre değişse de bariz bir şekilde Hunter ve Titanların zırhları PvP, Warlock zırhı PvE için tasarlanmış. Silahların ve zırhların ne işe yaradığına geçmeden önce görünüşleri hakkında şunu söyleyebiliriz ki, Bungie yine döktürmüş. Ekip, Exotic silah ve zırh tasarımlarını gerçekten güzel yapıyor. Hem işlevsellik konusunda hem de estetik konusunda gelecek olan Exotic nadirlikte olan eşyalar Destiny 2 Forsaken genişleme paketine dair umut veriyor.

Zırhlar

  • Antaeus Wards, Titan Exotic ayakkabısı. Karakteriniz koşar haldeyken kaydığınızda üzerinize gelen mermileri geri yansıtıyor. Örneğin bu ayakkabıyı giyen bir Titansınız, düşmanınız ise üzerinize bir roketatar mermisi fırlattı. Kayarak hem roketatar mermisinden hasar yemeyerek ona geri gönderebilir, hatta öldürebilirsiniz bile.
  • The Sixth Coyote, Hunter Exotic zırhı. Hunter sınıfına özel olan beceri, sıyrılma hareketini iki kere yapmanızı sağlıyor.
  • Chromatic Fire, Warlock Exotic zırhı. Normal koşullar altında birinci yuvadaki silahınız herhangi bir element içermiyor. Fakat bu zırh ile birlikte aldığınız hassas vuruş leşleri sayesinde element bazlı patlamalar yapabiliyorsunuz.

Silahlar

  • Two-Tailed Fox, Exotic roketatar. Tek mermi ateşlemeniz ile birlikte biri Void, diğeri Solar olan iki füze göndermenizi sağlıyor.
  • Trinity Ghoul, Exotic yay. Aldığınız hassas vuruş leşleri etrafta elektrik dalgası yayarak düşmanları temizlemenize yarar.
  • Malfeasance, Exotic tabanca. Her beş isabetli vuruşunuz patlamalara sebebiyet verir.
  • Black Talon, Exotic kılıç. Uzak mesafeden kılıcınızın enerjisini göndererek hasar verebilmeyi sağlıyor.
  • One Thousand Voices, Exotic lazer tüfeği. Yerde düz bir çizgi içerek etrafta patlamalara sebebiyet verir.
  • Wish-Ender, Exotic yay. Duvar arkasındaki düşmanları görebilmeye yarar.
  • Ace of Spades, Exotic tabanca. Aldığınız leş bile birlikte silahınızı yeniden doldurursanız verdiği hasar artar.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.