Destiny 2’deki tüm gezegenler, European Dead Zone kadar büyük olmayacak

Destiny 2’deki tüm gezegenler, European Dead Zone kadar büyük olmayacak

Küçük yerler görmeye de hazırlanın.

Destiny serisinin ilk oyununun büyük problemlerinden bir tanesi, alanların oldukça küçük olmasıydı. Destiny, orijinal olarak, açık dünyası zengin bir oyun olarak tanıtılmıştı. Keşif önemliydi ama oyundaki alanlar, beklentileri karşılayamamıştı. Birçok oyuncu, bunun sebebi olarak Xbox 360 ve PlayStation 3 konsollarını gösterdi. Söylenene göre bu iki konsol, oyunu geride tutuyordu çünkü RAM fazla geliyordu. Şimdi ise Destiny 2 duyuruldu PC, PlayStation 4 ve Xbox One için. Oyunu geride tutan bir cihaz kalmadı. Peki, şimdi oyunun alanları büyük olacak mı? Bu soruya vereceğimiz cevap, pek de olumlu olmayabilir. Yapılan yeni açıklamaya göre Destiny 2’deki tüm gezegenler, European Dead Zone kadar büyük olmayacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Destiny 2'deki tüm gezegenler, European Dead Zone kadar büyük olmayacak

Oyunun açık dünyası için duyurulan hazine avcılığı, zindanlar gibi yeni şeyler, oyunculara yeşil ışık yakar gibi olmuştu. Herkes, oyundaki gezegenlerin büyük olacağını düşünmüştü. Özellikle, oyunun oynanış videosunda gösterilen mekanlar, aslında tahmin edildiği kadar geniş değilmiş. Bu bilgileri aldığımız isim ise, Glixel röportajı aracılığı ile, proje yöneticisi Mark Noseworthy oldu. Mark Noseworthy isminin söylediklerine göre, oyunun açık ara en büyük alanı European Dead Zone. Fakat geri kalan alanlar, European Dead Zone alanına göre küçük.

Mark Noseworthy, “En çok Nessus gezegenini sevdim. Buraya, senaryonun ilerleyen noktalarında ulaşabileceksiniz ama benim büyük bir ihtimalle favorim. European Dead Zone da oldukça güzel, orada yapacak bolca şey var. Orası, şimdiye kadarki en büyük alan. O alanda bolca Lost Sector, zindan, gizli şeyler ve bulunmayı bekleyen bazı şeyler var.” dedi bahsettiğimiz röportajda. Bilmeyenleriniz için söyleyelim; European Dead Zone, orijinal olarak ilk oyun içerisinde yer alacaktı ama Bungie, o alanı oyundan kesti, ikinci oyuna sakladı. Yani European Dead Zone üzerinde senelerdir çalışılıyor. Belki de üzerinde en çok çalışılan bölge European Dead Zone. Bu yüzden oranın en büyük olması, bizleri şaşırtmadı.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.