Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 20.12.2017

Activision bu sene birçok video oyununu piyasaya sürdü. Bu oyunlardan iki tanesi ise Call of Duty: WWII ve Destiny 2 idi. Bu iki oyunu örnek verdim çünkü Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinden gelen raporlara göre bu iki video oyunu, yine Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde en çok para kazandıran video oyunları oldu. Kazançlarla istatistik tutulduğu zaman, konsol marketinde Call of Duty: WWII ve Destiny 2 oyunları sıralamada ilk ikiyi alırken; Destiny 2 tek başına Activision ekibinin en iyi çıkış yapan video oyunu oldu. Tabii sadece PC platformunda. Son olarak da, yine Activision tarafından piyasaya sürülen Crash Bandicoot N.Sane Trilogy oldukça büyük başarılara imza attı. Fakat bu oyun, haberimizde bahsi geçen diğer iki oyun kadar yüksek başarılara ulaşamadı.

Destiny 2

Activision şirketinin CEO koltuğunda oturan Eric Hirshberg ise, “Call of Duty: WWII isimli oyunumuz bu sene en çok para kazandıran konsol oyunu oldu ve böylece oyunumuzun ait olduğu seri, aynı başarıyı 9 sene arka arkaya elde etmiş oldu. Destiny 2 ise aynı başarıyı elde eden ikinci en iyi video oyunu oldu. Oyunlarımızı oynayan tüm oyunculara, sevgileri ve ilgileri için çok teşekkür ediyoruz. Aynı şekilde, geliştirici ekiplerimizin de bu oyunlarda büyük emeği var. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” şeklinde bir açıklama ile konuya değindi. Birçok oyuncu tarafından senenin en sıkıcı oyunları olarak gösterilen bu iki oyun, aynı zamanda senenin de en iyi iki video oyunu oldu. Belki de insanların dediği kadar kötü iki oyun değildir bunlar. Bir şans vermek lazımdır belki de.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.