Menü
https://leadergamer.com.tr/battlegrounds-fps-modu/

Destiny 2

Yapımcı Bungie
Dağıtımcı Activision
Tür
Çıkış Tarihi 8 Eylül 2017
Destiny 2 , Popüler 14 Temmuz 2017 13:42

Destiny 2 hakkında bildiğimiz her şey

Oyun hakkındaki birçok detay, bu yazımızda.


Activision ve Bungie ekibinin 10 senelik bir macerası olan Destiny serisi, ikinci oyunu ile karşımıza çıkıyor. Oldukça güçlü çevrim içi özelliklere sahip olan bu oyun; TPS, FPS, RPG ve MMO tiplerini içerisinde toplayabiliyor. Bu yüzden, birçok oyuncunun da ilgisini çekiyor. Bu yazımızda ise o oyunculara yönelik bilgiler vereceğiz. Bu yazımızda, Destiny 2 hakkında her şeyi bulabileceksiniz. Eğer oyun hakkında ortaya çıkan tüm bilgilere, tek bir sayfa üzerinden ulaşmak istiyorsanız, bu sayfamız çok işinize yarayacak. Dilerseniz oyun hakkında bildiğimiz her şeyi, sizlere sıralamaya başlayalım!

Destiny 2 betası hakkında bilgiler!

Destiny 2 oyununun açık beta detayları açıklandı.

Eğer Destiny 2 için ön sipariş verdiyseniz, PlayStation 4 üzerinde 18 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak, ön sipariş vermediyseniz de 21 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak olan açık beta için ilk detaylar, PlayStation ve Bungie ekibi tarafından verildi. Verilen detaylara göre, belirttiğimiz tarihlerde başlayacak olan bu açık beta süreci sırasında, oyunun ilk senaryo görevini oynayabileceğiz. Zaten oyunun açılışını da bu senaryo görevi yapacaktır. Senaryo görevi dışında, oyunda 2 adet de PvP modu bulunacak. Bu modlardan bir tanesinin adı Countdown, diğeri ise Control.

Tabii tüm bunlar haricinde, Destiny 2 açık betası içerisinde Inverted Spire Strike isimli PvE oyun modu sizleri bekliyor olacak. İsterseniz arkadaşlarınızla, isterseniz de tanımadığınız oyuncularla, rahat bir şekilde Inverted Spire Strike görevini deneyebileceksiniz. Son olarak, bu açık beta sürecinde her karakter sınıfı için, 1 yeni alt sınıf olacak. Warlock sınıfı Dawnblade, Hunter sınıfı Arcstrider ve Titan sınıfı da Sentinel isimli alt sınıflar ile oynayabilecek.

Tüm bu açık beta süreci boyunca, The Farm isimli sosyal alan ne yazık ki açık olmayacak. Fakat açık beta süreci devam ederken, sadece çok sınırlı bir süreliğine, The Farm alanına giriş yapabileceksiniz. Geliştirici ekibin, bu alana girişi sınırlandırmasının sebebi ise, teknik test yapılacak olması. Yani, belli zamanlarda The Farm alanına giriş yapan her oyuncu, aslında teknik testin bir parçası olacak. Geliştirici ekip, The Farm alanın temellerini, kaç oyuncuyu kaldırabildiğini test edecek.

Son olarak, dediğimiz gibi PlayStation 4 kullanıcıları için beta, ilk olarak 18 Temmuz 2017 tarihinde, sonrasında da 21 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak. Xbox One kullanıcıları için de durum kısmen aynı. Xbox One kullanıcıları ilk olarak 19 Temmuz 2017 tarihinde, sonrasında da 21 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak bu beta sürecine. PC oyuncuları ise sadece izleyebilecek çünkü PC için beta süreci, Ağustos 2017 sırasında gerçekleşecek. Tam tarih, henüz belli değil.

İlk Destiny oyununu oynadıysanız, bilmeniz gerekenler!

İlk oyundaki karakterler ve ilerlemelerimiz.

Bungie ekibi yayımladığı bir güncellemede ilk olarak, “Devam oyunları, her oyuncu için yeni bir başlangıç, yeni bir macerayı temsil eder. Keşfedecek yeni evrenler, anlatılacak yeni hikayeler, kazanılacak yeni güçler, kazanacak yeni ganimetler ve çok daha fazlası… İlk oyundaki eşyalar, silahlar, Eververse ile ilgili ögeler ve para birimleri, devam oyununa taşınmayacak.” dedi. Yani oyun içerisinde kazandığımız hiçbir şey, devam oyununda olmayacak. Peki, neler taşınacak? Bungie onlardan da, “Biliyoruz, siz de bizler gibi, yarattığınız Gardiyanlar’ınıza çok bağlandınız. Bu yüzden karakterinizin dış görünüşünü tutmayı planlıyoruz. Eğer ilk oyunda 20. seviyeye ulaştıysanız ve ana senaryoyu bitirdiyseniz, karakterinizin tüm dış görünüşleri, ikinci oyuna aktarılabilecek.” şeklinde bahsetti. Tabii burada bahsedilen dış özellikler; saçlar, ten rengi ve yüz işaretleri gibi şeyler. Zırhlarla alakalı ögeler değil Eğer sıkı bir Destiny oyuncusuysanız, Destiny 2 oyununda sizi bazı sürprizler bekliyor olabilir. Bungie ekibinin açıklamasına göre, kıdemli oyunculara, ikinci oyunda bazı özel ödüller verilecek yaptıkları başarılar ile alakalı olarak.

Destiny 2 içerisinde yeni karakter sınıflarıyla karşılaşacağız.

Söylenilenlere göre, Destiny 2 yeni strikelar, PVP modları ve bir adet raid ile çıkacak. 3 adet silah yerimiz bulunacak ve bunların isimleri ise Kinetic, Energy ve Power olacak. Warlock için DawnbladeTitan için Sentinel ve Hunter için de Arcstrider alt sınıfları oyuna eklenecek. Bu sınıflarda sırasıyla, yanan bir kılıç, bir kalkan ve bir elektrikli asa kullanabileceğiz.

Destiny 2 ve çıkacağı platformlar hakkında bilgiler.

Destiny 2, PC ile 4K desteği ve sınırsız FPS desteği verecek

Destiny 2, PC platformuna çok önemli destekler ile gelecek. Doğal 4K çözünürlük ve 21:9 monitör desteği ile, PC oyuncuları adeta bir görsel şölen yaşayacaktır. Ayrıca sınırsız FPS desteğini de unutmamak lazım. Bu destek sayesinde, bilgisayarınız ne kadar güçlü ise, o kadar yüksek FPS alabilirsiniz. Bazı oyuncular eminiz ki bu FPS değerini 120 veya daha üstüne kitleyebilecektir.

Destiny 2, PlayStation 4 Pro’da 30 FPS olacak.

Destiny 2 hakkında en çok tartışılan konu, duyurulduğu günden bu yana FPS mevzusu oldu. Konsollarda 30 FPS‘te takılı kalıp kalmayacağı, PC platformunda sınırsız FPS verip vermeyeceği birçok tartışmanın konusu oldu. Neyse ki, çok fazla gecikmeden kesin bir cevap geldi. Verilen cevaplara göre, PlayStation 4 Pro da dahil bütün konsollar 30 FPS‘lik performans desteği verecekken, PC platformunda ise sınırsız FPS desteği bulunuyor.

Destiny 2, Xbox One X üzerinde bile 30 FPS olacak.

Destiny 2; Xbox One, Xbox One S, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro platformlarında 30 FPS değerinde çalışacak. Oyunun zaten PlayStation 4, Xbox One ve Xbox One S konsollarında 30 FPS değerinde çalışması beklenen bir şeydi fakat PlayStation 4 Pro oyuncuları, oyunun 60 FPS olmamasına çok şaşırmıştı. Tüm bunların haricinde, Microsoft yepyeni bir konsol duyurdu: Xbox One X. Orijinal konsoldan çok daha güçlü olan Xbox One X, birçok oyunu 4K/60 FPS değerlerinde çalıştırabiliyor ama yeni gelen açıklamalara göre Destiny 2, Xbox One X üzerinde de 30 FPS olacak. Yani, oyunu 60 FPS oynamak istiyorsanız, tek seçeneğiniz PC olacak.

Oyunun yönetmeni olan Luke Smith tarafından gelen açıklama ile öğrenmiş olduğumuz bu durum, Xbox One X konsolunu satın alacakları üzmüş olabilir. Bu konu üzerinde, teknik konular hakkında bilgi sahibi bir kullanıcı, oldukça detaylı bir açıklama yaptı. Eğer PlayStation 4 Pro veya Xbox One X konsolundan birinin sahibiyseniz, hiçbir 30 FPS değerindeki oyunu 60 FPS olarak beklemeyin. İki konsol arasındaki CPU gücü farkı sadece %30 ve bu, bir oyunu 30 FPS değerinden, 60 FPS değerine çıkartmaya yetmiyor. Ekran kartı, çözünürlük ile; işlemci ise direkt olarak FPS değeri ile alakalı.

Eğer özel sunucular kullanılsaydı, Destiny 2 aslında 60 FPS olabilirdi.

Tecrübeli bir programcı olan Glenn Fiedler60 FPS‘in aslında mümkün olduğunu söyledi. İlk önce Glenn Fiedler‘den bahsedelim, neden sözlerine güvendiğimizi anlamanız için. Glenn Fiedler, Pandemic Studios‘ta çoklu oyuncu modu ekibinin başında yer almıştı. Sony Computer Entertainment gibi büyük bir markada baş ağ programcısı olarak görevinden de bahsetmezsek olmaz. Ayrıca en son Titanfall ve devam oyununda programcı olarak görev aldı. Her iki oyun da bildiğiniz üzere bulut ve özel sunuculara yüksek oranda dayanan oyunlar.

Glenn Fiedler‘in söylediğine göre, eğer fizik ve yapay zeka hesaplamaları bulut temelli özel sunuculara yüklenmiş olsaydı, PlayStation 4 Pro ve Xbox One X’de 60 FPS gibi bir performans görmek mümkün olacaktı. Elbette ki biz Glenn Fiedler kadar bilgili olmadığımız için, bu konuda tam ve net bir şey söyleyemiyoruz. Fakat, yine de çok mantıklı geliyor. Sonuçta, fizik ve yapay zeka hesaplamaları, işlemcilere çok yüklenen işlemler ve geçtiğimiz günlerde Bungie‘de yetkili birisi 60 FPS göremeyeceğimizin sebeplerinden biri olarak da konsollardaki işlemcileri göstermişti.

Bungie, Destiny 2 ile özel bir Xbox One X desteği vermeyecek.

Oyunun baş tasarımcısı olan Lars Bakken, vermiş olduğu bir röportajda bahsetti bu konudan. Yapılan açıklamalara göre bunun sebebi, Bungie ekibinin amacının tüm Xbox One konsollarında, Destiny 2 oyununun aynı seviyede olması. Yani, oyunu oynayacak olan bir oyuncu, Xbox One üzerinde de, Xbox One S üzerinde de, Microsoft ekibinin en yeni konsolunda da aynı görünecek. PlayStation 4 Pro üzerinde ise oyunun ekstra özelliklere sahip olması bekleniyor. Bu özellikler, tabii ki FPS değeri üzerinde olmayacaktır ama PlayStation 4 Pro kullanıcıları, daha üstün grafiklere sahip olabilir. Bu konu hakkında hiçbir resmi açıklama bulunmuyor.

Destiny 2, E3 2017 etkinliklerinde GeForce GTX 1080 Ti ile oynandı.

Activision, bildiğiniz üzere E3 2017 etkinlikleri esnasında Destiny 2’yi 4K çözünürlük kalitesinde 60 FPS olarak oynanmıştı. Oyunun PC platformunda oynandığını biliyorduk, fakat kullanılan PC’nin hangi donanımlara sahip olduğu hakkında bir fikrimiz yoktu. Digital Foundry, Destiny 2’nin en yüksek ayarlarda olmasına rağmen 4K kalitede 60 FPS olarak oynandığı PC’nin ekran kartının Nvidia’ya ait olan GeForce GTX 1080 Ti olduğunu onayladı.

Destiny 2 için çıkacak genişletme paketleri ve ekstra içerikler hakkında her şey!

Sızdırılan iki genişletme paketi içeriği.

Bungie ve Activision tarafından resmi olarak, genişleme paketi geçişi ögesi için yayımlanan bir tasarım ortaya çıktı. Bu tasarımın üzerinde 2 adet simge görünüyor. Bu iki simge de, oyuna çıkacak 2 adet genişletme paketlerini temsil ediyor. Eğer serinin ilk oyununu oynadıysanız, bu genişletme paketleri muhtemelen size tanıdık gelecek. Eğer ilk oyunu unuttuysanız veya hiç oynamadıysanız, hemen belirtelim. Genişletme paketleri Osiris ve Rasputin hakkında olacak.

Önce Osiris’den bahsedelim. Osiris, bir Warlock ve kendisi Merkür’de yaşıyor. Bu karakter, serinin ilk oyununda Trials of Osiris etkinliğine ev sahipliği yapmıştı ve bu etkinlik, bir PvP etkinliği idi. Destiny 2 üzerinde büyük bir ihtimalle bu karakterin geçmişine tanıklık edeceğiz gibi görünüyor. Rasputin ise bir Warmind. Kendisi bir yapay zeka ve ilk oyundan birçok oyuncunun favorisi idi. Serinin ikinci oyununda da bu yapay zekayı çok farklı bir şekilde görebiliriz diye tahmin ediyoruz.

Destiny 2 için düşünülen genişletme paketlerinin çıkış tarihleri.

Destiny 2, bildiğiniz üzere 8 Eylül 2017 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecekSerinin ikinci oyunu da, aynı ilk oyunu gibi ek paketlere ve genişletme paketlerine sahip olacak. İşte bu genişletme paketlerinden iki tanesini biliyoruz şimdilik. Fakat sadece iki tane genişletme paketi olduğunu biliyoruz. İçeriğini, ne zaman çıkaracağı filan belli değil. Fakat GameStop sağ olsun, bahsettiğimiz iki genişletme paketinin çıkış tarihi aralığını da sızdırdı.

Bungie, GameStop cephesine Destiny 2 hakkında bilgilendirici mailler gönderiyordu. Bu maillerden bir tanesi de, yazı olarak internete sızdırıldı. Sızdırılan bu metine göre, oyunun ilk genişletme paketi, 2017 senesinin kış aylarında çıkacak. Diğer genişletme paketi ise 2018 senesinin ilkbahar aylarında çıkışını gerçekleştirecek. Bu genişletme paketleri oyuna yeni senaryo görevleri, eşli oyuncu görevleri, rekabetçi çoklu oyuncu modu içeriği ve birçok ganimet getirecek. Böylece oyuncular sürekli olarak yeni içerikler ile tanışacak.

Destiny 2, PlayStation 4 konsoluna özel içerikleri bir süre sonra her yerde sunacak.

Son zamanlarda çıkış yapan bütün oyunlar, kendilerine bir odak platform seçerek ona özel içerikler sunuyor. Bunlardan birisi olacak olan Destiny 2, PlayStation 4 kullanıcılarına özel olarak pek çok içerik sunacak. Harita, ekipman ve silah gibi kategorilerdeki bu özel içerikler, kendilerine ait bir video ile tanıtılmıştı. Oyunu Xbox One ve PC platformlarında oynayacak oyuncular için güzel haber. Oyun, PS4 özel içeriklerini bütün ömrü boyunca özel tutmayacak, 2018 yılında bu içerikler herkese sunulacak.

Destiny 2 hakkında genel bilgiler!

Destiny 2, beş yıldan uzun bir süre boyunca oynanacak.

Bazen karşımıza öyle oyunlar çıkar ki değil saatler veya günler, aylar ve hatta yıllar bile yetmez; oynamaya, tekrar tekrar deneyimlemeye asla doyamayız. Uzun zamandır böyle bir oyun karşımıza çıkmadığı için bu konudaki açlığımızı doldurabilecek bir oyun arıyoruz hepimiz. Xbox’ın başı Phil Spencer’a göre ise böyle oyunla tanışmamıza çok az kaldı. Phil Spencer, “Destiny 2; beş, altı ve hatta yedi yıl boyunca oynayacağınız bir oyun olacak.” diyerek hepimizi heyecanlandırıyor.

Destiny 2, piyasadaki tüm oyunları domine edecek.

2017 senesi bitmeden PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek olan Destiny 2, daha önce 1 adet sinematik video ile bizlere gösterildi. Oyunun, ilk oynanış görüntüleri de yarın yayımlanacak. Oyuncular bu yüzden oldukça heyecanlı. Fakat bazı oyuncular, mesela shinobi602‏, şimdiden bu görüntüleri görmüş veya hakkında bilgi almış olabilir. Çünkü sizlerin de aşağıdan görebileceği gibi shinobi602‏, Twitter üzerinden yeni bir gönderi paylaştı ve, “Destiny 2 hakkında yeni şeyler duydukça, piyasadaki tüm oyunları domine edeceğine o kadar emin oluyorum.” dedi.

Destiny 2, Steam yerine Battle.net platformuna geliyor.

Destiny 2‘nin PC’ye geleceği platform da söylendi. Herkes Steam olmasını beklerken, aslında hiç şaşırtmaması gerektiği halde herkesi şaşırtan Battle.net olduğu ortaya çıktı, oyunun sunulacağı platformun. Yayımcılığını Activision‘ın üstlendiği böylesi bir yapımın Blizzard‘ın platformunda yayımlanması pek de şaşırtıcı değil aslında. Sonuçta, Activision ve Blizzard bir çatı altındaki isim.

Destiny 2, çıkış gününde 68 GB boş alan isteyebilir.

Destiny 2 geçtiğimiz gün resmi olarak gösterildi ve oyunun ilk tanıtım videosu da yayımlandı. İlk oyuna göre daha canlı ve renkli bir şekilde duyurulan serinin ikinci oyunu, duyurusu ile akıllarda büyük soru işaretleri de yarattı. Bu soru işaretlerinden bir tanesi ise oyunun isteyeceği boş alandı. Hatırlayacağınız üzere ilk oyun, çıkışını yaptığı ilk günde 55 GB civarı bir boş alan istemişti ve o zamana göre bu boyut, oldukça büyüktü. Destiny 2 ise geleneği bozmayacak ve yine boyutu ile bizleri şaşırtacağa benziyor. Çünkü GameStop’un satış sayfasına göre oyun, ilk gününde 68 GB boş alan isteyecek ve bu boş alan, ek paket ve genişleme paketleri ile de doğal olarak büyüyecek. Sonucunda eğer 150 GB ile 200 GB arası bir boyuta ulaşırsa bu oyun, biz şaşırmayacağız. Call of Duty: Black Ops III mesela şu an 100 GB civarında.

Bu noktada sizlere karşılaştırma yapabilmeniz için bazı oyunların boyutunu söylemek istiyoruz. Mesela Grand Theft Auto V, 63.77 GB. Mass Effect: Andromeda ise 45.11 GB. PlayStation 4 konsoluna özel olan Horizon: Zero Dawn ise 40.88 GB. Yani bu boyutlara baktığımız zaman ve tabii eğer GameStop’un verileri doğruysa, Destiny 2 dev gibi bir oyun olacak gibi görünüyor. Oyunun devliği haricinde AKK/AKN de ağlayacak gibi görünüyor. Hoş, o zamana kadar geceleri AKK/AKN kaldırma işlemi uygulanacak ama yine de ağlatırız gibi görünüyor kotaları.

Destiny 2, Japonya’da Sony tarafından dağıtılacak

Destiny serisinin yapımcısı Bungie ve dağıtımcısı da Activision. Fakat serinin ilk oyunu, Japonya sınırları içerisindePlayStation 4 için, Sony tarafından dağıtılmıştı. Bu gelenek, ikinci oyunda da sürdürülecek çünkü yeni yapılan bir açıklamaya göre, Destiny 2 de Japonya’da Sony tarafından dağıtılacak. Tabii ki sadece PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için. PC ve Xbox One platformları için Activision bu işi yapmaya devam edecek.

Destiny 2, Sony tarafından Japonya sınırları içerisinde özel olarak dağıtılacağı için, Japonlar için özel olarak Japonca dublaj ve altyazı desteği de bulunacak. Zaten serinin ilk oyunu da bu ülke içerisinde oldukça popülerdi. Bu yüzden Japonya içerisindeki bu önemi şu an pek garip görmedik. Ayrıca oyunun duyuru videosunda ne yazık ki hiçbir oynanış görüntüleri görmemiştik. Activision cephesinden gelen yeni bir basın bildirisine göre, oyunun ilk oynanış görüntüleri 18 Mayıs 2017 tarihinde yayımlanacak. Yani oyuna ön sipariş vermek için o tarihi beklemenizi öneriyoruz.

Destiny 2’deki tüm gezegenler, European Dead Zone kadar büyük olmayacak.

Oyunun açık dünyası için duyurulan hazine avcılığı, zindanlar gibi yeni şeyler, oyunculara yeşil ışık yakar gibi olmuştu. Herkes, oyundaki gezegenlerin büyük olacağını düşünmüştü. Özellikle, oyunun oynanış videosunda gösterilen mekanlar, aslında tahmin edildiği kadar geniş değilmiş. Bu bilgileri aldığımız isim ise, Glixel röportajı aracılığı ile, proje yöneticisi Mark Noseworthy oldu. Mark Noseworthy isminin söylediklerine göre, oyunun açık ara en büyük alanı European Dead Zone. Fakat geri kalan alanlar, European Dead Zone alanına göre küçük.

Mark Noseworthy, “En çok Nessus gezegenini sevdim. Buraya, senaryonun ilerleyen noktalarında ulaşabileceksiniz ama benim büyük bir ihtimalle favorim. European Dead Zone da oldukça güzel, orada yapacak bolca şey var. Orası, şimdiye kadarki en büyük alan. O alanda bolca Lost Sector, zindan, gizli şeyler ve bulunmayı bekleyen bazı şeyler var.” dedi bahsettiğimiz röportajda. Bilmeyenleriniz için söyleyelim; European Dead Zone, orijinal olarak ilk oyun içerisinde yer alacaktı ama Bungie, o alanı oyundan kesti, ikinci oyuna sakladı. Yani European Dead Zone üzerinde senelerdir çalışılıyor. Belki de üzerinde en çok çalışılan bölge European Dead Zone. Bu yüzden oranın en büyük olması, bizleri şaşırtmadı.

Destiny 2 hikayesi bizlere Red War savaşını anlatacak.

Luke Smith ile GamesRadar arasında geçen konuşma esnasında Luke Smith, oyunun ana hikayesinin Red War isimli bir savaş olduğunu da söyledi. Söylediklerine göre, Cabal lideri ve oyunun ana kötü kahramanı olan Ghaul da bizleri oyunda karşılayacak. Luke Smith, “Fragmanlarda gördükleriniz ana hikayeden. Bunun dışında, dünyalar hakkında hikayeler anlatan maceralar ve Red War ile alakası olmayan, farklı bir hikaye anlatan belirli düşmanları bulunan gezegenler de var.” dedi. Yani, oyunda bizleri Red War hikayesi dışında da hikayeler bekliyor, fakat bir tahminde bulunacak olursak, bu yan hikayeler oyunu bitirebilmek için şart değildir.

Oyun içerisinde böylesi geniş çaplı bir hikayenin bulunması, aslında gerçekten heyecan verici. Ana hikayeden sıkılıp yan görevler ve hikayelere odaklanmak isteyen oyuncular için iyi düşünülmüş bir özellik olmuş. Açıkçasını soracak olursanız, The Elder Scrolls serisinden oyunlar oynarken bile arada ana hikayeden sıkılıp yan hikayelere geçiş yapıp duruyorduk. Aynı şeyi Destiny 2 oynarken de yapabilme fırsatımızın olması, gerçekten güzel düşünülmüş bir ayrıntı. Oyunun son hali için iyice sabırsızlandığımızı söyleyebiliriz.

Böylesi geniş çaplı hikayeleri olan oyunları sevdiğimizi söyleyebiliriz. Muhtemelen Destiny 2‘de de yazılı, sesli veya görevler aracılığıyla anlatılmayan, oyunun bölgelerinde, atmosferinde gizlenmiş hikayeler de bizleri karşılayacaktır. Eğer bu kadar geniş bir hikaye sunuyorlarsa, gizli bir hikaye de ekleyeceklerini düşünüyoruz. Umarız ki çözmesi zevkli olacak bir hikaye de oyun içerisinde bizleri bekler.

Destiny 2 oyununda istediğimiz zaman ekipmanlarımızı değiştiremeyeceğiz.

IGN tarafından yayımlanan son video ile Destiny 2 hakkında ilgi çekici detayları öğrenme fırsatımız oldu. Her ne kadar PC oyuncuları için ilk defa karşılaşılacak özellikler olmasa da, yine de önemli ve oyunu güzelleştiren, zorlaştıran özellikler olduğunu belirtebiliriz. Bu özellikler arasında oynanışı en çok etkileyecek olan özellik, bazı aktiviteleri gerçekleştirirken kullandığınız eşyaları değiştirme şansınızın bulunmuyor oluşu. Serinin önceki oyununda ne zaman isterseniz ekipmanınızı değiştirebiliyordunuz, fakat ne yazık ki o günler artık geçmişte kaldı.

Oyun yönetmeni olan Luke Smith, oyuncuların menülerde daha az boş zaman geçirmesini ve yanlarında ne bulunduracaklarını dikkatlice seçmelerini istediğini dile getirdi. Açıkçasını sorarsanız, atacağımız adımı dikkatlice düşünmemizi sağlayacak bir özellik, oyunu zorlaştıracağı için, bizleri hem düşünmeye, hem de ciddi kararlar vermeye itecek. Bu durum oyuncuları kötü etkiler mi bilemiyoruz, fakat bizim fikrimizi soracak olursanız, oynanışı pozitif yönde etkileyecek bir zorluk olduğunu düşünüyoruz.

Destiny 2, PC çıkışında  3 milyon satacak.

Destiny‘nin ilk oyunuPC platformunu es geçerek, eski ve yeni konsollarda çıkış yapmıştı. Oyun, buna rağmen oldukça başarılı bir çıkış gerçekleştirmişti. 500 milyon dolarlık harcama ile yapımında en çok para harcanan oyun olan Destiny, neredeyse ilk haftasında bu rakama ulaşacak kadar gelir sağlamıştı. Üstelik PC platformuna da çıkmamıştı. Destiny 2 ise, 6 Eylül 2017 tarihinde PlayStation 4 ve Xbox One konsollarının yanı sıra, 24 Ekim 2017 tarihinde, PC için çıkış yapacak.

Dijital analist sitesi SuperData‘ya göre Destiny 2PC platformunaçıkışını yaptıktan 3 ay sonra, 3 milyon adet satmış olacak. PlayStation 4 ve Xbox One platformları ile bu sayı 4-5 milyona ulaşmış olacak. PC platformuna yaklaşık bir buçuk ay sonra çıkış yapacak serinin ikinci oyunu, SuperData‘ya göre PC pazarına girerek, satış rakamlarını olumlu yönde oldukça etkileyecek. SuperData tahmincileri bu analizi yaparken, 2014 tarihinde çıkan ilk oyunun satış performansını da dikkate almış. Mayıs 2016‘da açıklanan bilgiye göre Destiny30 milyon kullanıcıya ulaşmıştı ve Destiny 2‘nin de bu satış rakamlarını yakalaması hiç de zor değil.

SuperData‘nın geliştirdiği yeni program olan The Forecaster, 500’den fazla tarihte satış rakamlarının analizini yaparak, gelecekteki tahmini satış rakamını hesaplıyor. SuperData‘dan Ürün ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Sam Barberie, “Dijital oyun endüstrisinde The Forecaster, satış senaryoları hakkında kafa yoranlar için eşsiz bir yöntem sunuyor. Bunu SuperData Arcade ile birleştirdikten sonra dijital oyun endüstrisi, satışların geleceği ve hangi avantajlara sahip olacağı hakkında daha net bir resme sahip olabilirler.” dedi.

Destiny 2 videoları!

Destiny 2

Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör