Menü
https://leadergamer.com.tr/destiny-2-cikis-tarihi-beta-detaylari-videolari/
Destiny 2 , Popüler 14 Temmuz 2017 17:28

Yakında başlayacak olan Destiny 2 betası hakkında bilmeniz gereken her şey

İster oyuna ön sipariş vermiş olun, ister vermemiş olun; bu beta sürecine katılabilirsiniz.


Eğer Destiny serisinin ikinci oyununu erkenden deneyimlemek istiyorsanız, önümüzdeki günlerde bir Destiny 2 beta süreci gerçekleşecek. Bu yazımızda da, sizlerle bu beta hakkındaki tüm bilgileri paylaşacağız. Dilerseniz öncelikle bu beta sürecine kimlerin, ne zaman katılabileceğinden bahsedelim. Eğer Destiny 2 için ön sipariş verdiyseniz, şu an konsollarınızı açıp, bu beta sürümünü indirmeye başlayabilirsiniz. Çünkü oyunun beta sürümü, şu an ön indirmeye açık durumda ama bu özellik, sadece oyuna ön sipariş verenler için. Oyunun ön indirmesi bittikten sonra beta süreci, PlayStation 4 üzerinden oyuna ön sipariş verenler için 18 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak. Xbox One üzerinden ön sipariş verenler de 19 Temmuz 2017 tarihinde bu sürece katılacak. Peki, diğer oyuncular ne olacak?

Destiny 2

Gerçekleşecek olan bu Destiny 2 beta süreci, sadece oyuna ön sipariş verenlere özel olmayacak. İsteyen herhangi bir PlayStation 4 veya Xbox One oyuncusu da bu beta sürecine katılabilecek. Fakat ön sipariş verenlerden birkaç gün sonra. Eğer PlayStation 4 kullanıyorsanız ve oyuna ön sipariş vermediyseniz, betaya 21 Temmuz 2017 tarihinde başlayabileceksiniz. Aynı durum, Xbox One oyuncuları için de geçerli. PC oyuncuları içinse henüz net bir tarih verilmedi. Şimdiki açıklamalara göre bu açık beta, Ağustos 2017 sonlarında başlayacak PC için.

Destiny 2 Beta Başlangıç Saatleri

PlayStation 4 Kullanıcıları İçin

 • Ön sipariş verenler için: 18 Temmuz 2017
 • Herkes için: 21 Temmuz 2017

Xbox One Kullanıcıları İçin

 • Ön sipariş verenler için: 19 Temmuz 2017
 • Herkes için: 21 Temmuz 2017

PC Kullanıcıları İçin

 • Ön sipariş verenler için: Ağustos 2017
 • Herkes için: Ağustos 2017

Destiny 2 Beta Bitiş Saatleri

Destiny 2 için gerçekleşecek olan bu beta süreci, net bir bitiş tarihine sahip değil fakat konsollarda 23 Temmuz 2017 tarihinde biteceği söyleniyor bu sürecin. Eğer bundan seneler öncesine geri dönecek olursak, ilk Destiny betası birkaç gün uzatılmıştı. Muhtemelen aynı uzatma, bu beta süreci için de yapılabilir. Yani, ön sipariş vermeden betaya katılacak olan oyuncular, 1-2 gün mü oynayacağız diye betayı indirmemezlik yapmasın. Muhtemelen 2-3 gün daha uzayacaktır beta süreci.

Destiny 2

Destiny 2 Beta İndirme Boyutu

Şu sıralar, ön sipariş veren oyuncular için ön indirmeye açılmış olan bu beta süreci, PlayStation 4 üzerinde 15 GB kadar bir indirme alıyor. Fakat cihazda en az 30 GB boş alan olması gerekiyor. Xbox One platformunda ise bu boyut, 13 GB. Ayrıca Xbox One üzerinde, 13 GB üstünde bir alana ihtiyacınız da gerekmiyor. Peki, oyunun beta süreci neden 15 GB? Beta sürecinin içinde neler var? Bu sorunun cevabını da hemen verelim sizlere!

Destiny 2 Beta İçeriği

Oyun, öncelikle bir senaryo modunu içerisinde bulunduracak. Bu senaryo modu, oyunun ilk görevini içerecek. Bu görevin adı ise Homecoming. Eşli oyuncu olarak oynayamayacağınız bu senaryo görevi, tabii ki tek başına yeterli olmayacaktır. Bir de Countdown ve Control isimli iki adet PvP modu olacak. Control modu zaten ilk oyunda da bulunuyordu. Countdown ise seride bir ilk olacak. PvP modundan sıkılıp, PvE yapmak isterseniz, The Inverted Spire isimli bir Strike görevi de sizleri bekliyor. Tabii oyun içerisinde tüm bunları yaparken, 3 karakter sınıfı için de toplam 3 yeni alt karakter sınıfını kullanabileceksiniz.

Destiny 2

Destiny 2 Beta Kodunu Aktif Etme

 1. Eğer Destiny 2 için ön sipariş verdiyseniz, elinizde bir kod olması gerekiyor. Eğer yoksa, maillerinizi kontrol edin veya oyunu aldığınız satıcı ile iletişime geçin.
 2. Bungie.net sitesine, kendi platformunuz ile giriş yapın. (Eğer PlayStation 4 kullanıcısıysanız, PlayStation Network hesabınız ile Bungie.net sitesine girin.)
 3. Siteye giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede, “Code Redemption Screen” kısmını göreceksiniz.
 4. Bu kısımda, elinizde olan beta kodunu, belirtilen boşluğa girin, platformunuzu ve bölgenizi seçin. İşlemleri tamamlayın.
 5. Eğer işlemler başarılı olursa, site sizi ana beta kodu alacağınız sayfaya yönlendirecek. Oradan Xbox One, PC veya PlayStation 4 beta kodunuzu alabilirsiniz.
 6. Aldığınız bu kodu, gerekli mağazalar üzerinden aktif edin ve oyunu indirin. (Eğer PlayStation 4 kodu aldıysanız, PlayStation Store üzerinden kodu aktifleştirin.)
 7. Eğer ön sipariş vermediyseniz, yukarıda belirtilen tarihte, beta süreci indirmeye açılacak. Kod kullanmanız gerekmeyecek. Kod, sadece ön sipariş verenler için.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları yazımıza, en iyi oyun televizyonları yazımıza, Steam deneyiminizi zenginleştirebilecek 8 yazılım yazımıza ve Destiny 2 çıkış tarihi, beta detayları, videoları ve çok daha fazlası yazımıza göz atabilirsiniz. Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör