Menü
https://leadergamer.com.tr/destiny-2-curse-of-osiris-icerigi/

Destiny 2

Yapımcı Bungie
Dağıtımcı Activision
Tür
Çıkış Tarihi 8 Eylül 2017
Destiny 2 , Popüler 9 Eylül 2017 11:20

Destiny 2 almak için 10 sebep

Destiny 2 almak ile almamak arasında kararsız kaldıysanız, bu yazımız sizlere yardımcı olabilir.


Destiny 2, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirdi. Bizler de hemen oynamaya ve oyunu incelemeye başladık. İnceleme yazımız muhtemelen Pazar günü yayımlanmış olacak. Fakat biz inceleme yazımızı yayımlamadan önce sizlere klasik serimizi sunmak istedik: Destiny 2 almak için 10 sebep ve tabii ki Destiny 2 almamak için 10 sebep. Bu yazımızda oyunu almak için 10 sebep sunacağız sizlere. Daha sonra da, Destiny 2 almamak için 10 sebep başlıklı başka bir yazı yayımlayacağız ve tahmin edebileceğiniz gibi o yazımızda da sizlere oyunu almamak için 10 sebep sunacağız. Dilerseniz şimdi sizlere oyunun olumlu yönlerinden bahsetmeye başlayalım.

Bu arada, resmi Destiny 2 grubumuza katılmak için buraya tıklayabilirsiniz. Sizi bekliyoruz!

Destiny 2 almak için 10 sebep

Oyunun Verdiği FPS Hissi

Bungie, FPS tipinde usta olmuş geliştiricilerden bir tanesi. Zaten bunu serinin ilk oyununda da görmüştük. Elimize silah alıp, saatlerce Vex veya Fallen öldürmek çok zevkli oluyordu. Aynı durum Destiny 2 içerisinde de devam ediyor. Oyunun FPS mekanikleri, silahları, vuruş hissi gerçekten çok güzel ve sürekli olarak ateş etmek istiyorsunuz. Bu yüzden oyunun hem PvP, hem de PvE modları oldukça eğlenceli oluyor.

Ana ve Yan Görevler

Destiny 2 içerisinde 15 civarı senaryo görevi, 30 civarı da yan görev bulunuyor. Bu görevlerin her 1 tanesi maksimum 1 saat sürebiliyor. Yani oyunun senaryo görevleri de uzun, yan görevleri de. Ayrıca gayet de eğlenceliler. Yaptığınız her görev, size senaryo hakkında daha fazla bilgi veriyor ve böylece yaptığınız şeyler de kulağa sebepsiz gelmiyor.

Artık Her Şey Oyun İçinde

Senaryo demişken, artık senaryo hakkında ihtiyacınız olan her bilgi oyunun içinde. Bir silahın veya karakterin hikayesini öğrenebilmek için oyundan çıkıp, Bungie’nin sitesine girip, kartların arasında kaybolmuyorsunuz. Her şeyin oyun içine taşınmış olması, hem oyuncuyu tek bir deneyim içerisinde, güzel bir şekilde tutuyor, hem de işimizi kolaylaştırıyor.

Her Karakter Sınıfının Her Yeteneği Eğlenceli

Evet, oyunun içerisinde bulunan 3 sınıf da, 9 alt sınıf da ilk oyunda vardı. Fakat bu oyunda her sınıf ve alt sınıf daha detaylı ve güzel güçlere sahip. Ayrıca, yeni alt sınıflar açabilmek için çok güzel, yine senaryo dolu bir mini görev yapıyoruz. Güçlerimizi öyle keşfediyoruz. Keşfettiğimiz güçler de dediğimiz gibi hem eğlenceli, hem de kullanışlı. Dilersek kendi başımıza ilerleyebiliyoruz bu güçlerle. Dilersek de takım arkadaşlarımıza yardımcı olabiliyoruz.

İçerik

Destiny 2 sizleri içeriğe boğuyor. Bizler şu sırada oyunun 250 Power seviyesine ve 20 karakter seviyesine sahibiz ve oyundaki içeriklerin sadece yarısını, belki yarısından biraz fazlasını bitirebildik. Öncelikle PvP modunda rekabetçi ve günlük modlar bulunuyor. Günlük modlar sizi kolayca ve hızlıca herhangi bir maça bağlıyor. Rekabetçi modlarda ise kendi yetenek seviyenizde insanlarla oynuyorsunuz. Oyunda 4 civarı PvP oyun modu, 6 civarı da PvP haritası bulunuyor. Eğer sadece PvP oynama amacınız varsa, Destiny 2 tek başına yetersiz olacaktır ama zaten oyunun temeli PvP değil. PvE yapmalısınız. Sinematik sahneler ile donanmış senaryo görevleri, yan görevler, Lost Sector isimli mini Strike görevleri, hazine kutuları, Raid, Strike görevleri, gizli silah ve keşif görevleri ve çok daha fazlası oyun içerisinde sizleri bekliyor.

Sunum

Aslında bir önceki maddede bahsetmiştik, oyun içerisinde bolca sinematik sahne bulunuyor. Bu sinematik sahneler hem bizim tarafımızı, hem de The Red Legion tarafını gösteriyor. Böylece hem kendi tarafımızda dönen hikayeyi, hem de kötü karakterimizin hikayesini en güzel şekilde anlayabiliyoruz. İlk oyunda senaryo hakkında kötü olan ne varsa, bu oyunda düzeltilmiş. Bungie ekibini tebrik etmek lazım.

Yeni Ganimet ve Karakter Gelişme Hissi

Destiny 2 oyununun temelinde sürekli ganimet toplama ve karakterinizi geliştirme bulunuyor. Binlerce düşmana ateş edeceksiniz, 2 tane silah düşüreceksiniz, karakterinizi 1 adım ileriye taşıyacaksınız. Tüm bu söylediklerim size sıkıcı gelebilir ama kesinlikle değil. Daha önce demiştim, oyunun FPS mekanikleri çok başarılı. Ateş etmekten sıkılmıyorsunuz. Düşürdüğünüz ganimetler ise genellikle ihtiyacınız olan ganimetler oluyor ve bu yüzden mutlu oluyorsunuz, yeni ganimetler düşürmek istiyorsunuz. Çünkü biliyorsunuz ki yeni ganimetler, sizin karakterinizi 1 adım ileriye taşıyacak ve siz 1 adım ileriye gittiğinizde oyun gerçekten karakterinizin geliştiği hissini size verecek.

Müzikler

İlk Destiny oyununun müzikleri kusursuzdu. Bestelenen o epik müzikler, gerçekten oyunun evrenine oturuyordu ve oyuncuya güzel bir his veriyordu. Ayrıca dinamik müzik teknolojisi sayesinde, arka planda çalan bir müzik, siz aksiyona girdiğiniz zaman bir anda farklı bir müziğe dönüşmüyordu, aynı müzik, girdiğiniz aksiyona uygun bir şekilde şekilleniyordu. Aksiyon bittiği zaman da aynı şekilde, dinamik olarak sonlanıyordu. Bu, siz belki fark etmeseniz bile güzel bir deneyim sunuyor oyunculara. Kimse rahatsız olmuyor.

Grafikler

İlk Destiny oyununun grafikleri de, müzikleri gibi güzeldi. Ayrıca manzaralar ağız sulandırıcı idi. Destiny 2 içerisinde de durum aynı. Grafikler belki günümüzün kusursuz seviyesinde değil fakat kesinlikle gözünüzü hoş tutacak seviyede. Ayrıca oyunda kafanızı nereye çevirirseniz çevirin, kusursuz bir manzara ile karşılaşıyorsunuz. HUD kısmını tamamen kapatıp, şöyle bir oyunda dolaşın, birkaç görevi öyle yapın. Pişman olmayacaksınız.

Destiny

Eğer ilk Destiny oyununu oynadıysanız ve beğendiyseniz, Destiny 2 satın almamak için elinizde bir sebep bulunmuyor bizce. İlk oyunda güzel olan her şey, ikinci oyunda da güzel. İlk oyunda kötü olan şeyler ise ikinci oyunda düzeltilmeye çalışılmış. Bol ganimet, bol seviye, bol silah, bol düşman… Daha ne olsun?

Kaan GEZER Editör