Denuvo ile korunan NieR: Automata da korsana yenik düştü

Denuvo ile korunan NieR: Automata da korsana yenik düştü

Bu oyunun kırılması da tam 2 ay sürdü.

2 ay boyunca korsana karşı savaşan, hiçbir şekilde kırılmayan NieR: Automata, 2 ay ardından kırıldı. Denuvo, daha önce birçok farklı oyunda kullanılmıştı ve bu oyunların neredeyse hepsi, bir süre sonra kırılmıştı. Anti korsan sistemi ise bir açıklama yapmıştı ve sistemlerinin amacının, oyunları sonsuza kadar korumak olmadığını söylemişti. Sistem, sadece oyunu çıkış haftalarında koruyabilmek için yapılmış. Zaten malum, çıkış haftasında bir oyun korunduktan sonra geriye dert edecek pek de bir şey kalmıyor. Zaten NieR: Automata da 2 ay boyunca korundu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Denuvo ile korunan NieR: Automata da korsana yenik düştü

Daha önceden, Denuvo tam 2 farklı sürümle karşımıza çıkmıştı. İlk sürüm, bu teknolojinin ilk haliydi tabii ki. Bu ilk hal, sürekli olarak kırılmaya başladıktan sonra şirket, ikinci bir teknoloji geliştirdi ve ne yazık ki o da hemen kırıldı. Yeni teknoloji ile korunan ve kırılan ilk oyun 2Dark olmuştu. Bu konu hakkında, “Denuvo‘nun son sürümünü kullanan, 10 Mart 2017 tarihinde oyuncularla buluşmuş olan 2Dark, korsanlar tarafından kırıldı. Korsanlar için yaklaşık olarak 1 ay civarında bir süreye mal olan kırma işlemi, muhtemelen Denuvo‘nun hoşuna gideceği süreden çok daha kısa sürdü. İnternet üzerinde bazı kullanıcılar, oyunun kırılmasına adalet gözüyle bakıyor. Çünkü, oyunun arkasında bulunan geliştirici ekip Gloomywood, oyunun hiçbir sürümünde DRM kullanılmayacağı sözünü vermişti. Sözlerinden dönme sebepleri ise oyunun yayımcı ekibi Bigben Interactive olarak görünüyor.” demiştik.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.