Denuvo, Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands testlerine engel oldu

Denuvo, Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands testlerine engel oldu

Denuvo, tekrarlanan işlemci değişimine karşı.

Günümüzün en sık karşılaşılan sorularından bir tanesi de, “Böyle böyle bir sistemim var, şu oyunda ne gibi bir performans elde ederim?” sorusu. Bu soru, genel olarak bu işlerden daha fazla anlayan birine veya birilerine yöneltiliyor. Bu tarz sorulara cevap getirebilmek için, imkanı bulunan kişiler bir takım testler yapıyor ve bu test sonuçlarını yayımlayarak, kullanıcıların en azından fikir sahibi olmasına yardımcı oluyor. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands, oyun içerisinde barındırdığı, internet üzerinde, “Benchmark” adı altında karşılaşabileceğiniz sistem testini destekleyen bir yapım. Ayrıca, grafik ayarları seçeneklerinin çeşitliliği ve en üst düzey grafik ayarlarına yükseltildiğinde istediği sistem gereksinimleri de, oyunu sistem testleri için çok uygun bir kıvama getiriyor. Fakat, anlaşılan günümüzün en sık duyulan güvenlik sistemi ismi olan Denuvo, bu duruma biraz karşı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Denuvo, Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands

Gamestar’ın iddialarına göre, Denuvo geçici olarak, sitenin işlemci testi yaptığı Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands’de, bir engel olarak karşılarına çıktı. İşlemcilerin performansını oyun aracılığıyla ölçmeye çalışan Gamestar, Denuvo’nun Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands’i geçici bir süreliğine açmayı engellemesinden dolayı sistem testleri aşırı derecede uzayınca, site zorunlu olarak işlemci testlerini tamamen bıraktı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Gamestar, Denuvo’nun oyunu engellemesi konusunda, “Hiçbir işlemcinin teknik değerlerinin bulunamamasının arkasındaki gerçek, Denuvo’nun kopya koruması. Tekrarlanan ekran kartlarının değişimi herhangi bir problem yaşatmazken, oyuna çok fazla işlemciyi değiştirdikten sonra giriş engellendi. Birkaç işlemci modeli ile test yapmak ekstrem derecede uzun oldu.” dedi. Denuvo’nun yeni sürümünde aldığı önlemlerden dolayı mı bilemiyoruz, fakat anlaşılan, güvenlik sistemi şirketi bu soruna bir çare bulması gerekiyor. Çeşit çeşit işlemcilerin denenerek alınan performansların internette yayımlanması, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan tecrübeli ve tecrübesiz her türlü PC platformu oyuncusunun işini fazlasıyla görebilen bir uygulama. Buna engel olmak, ister istemez büyük tepkiler görecektir.

Son zamanlarda Denuvo’nun yaşadığı kopya koruma sıkıntılarından dolayı, güvenliği bu kadar abartarak bir şeylere engel olmaya çalışmaları anlaşılabilir bir şey, fakat bazı durumlarda esneklik gösterilmesi de gerekli. Umarız en yakın zamanda şirketten, bu duruma bir çare bulur ve sistem testlerini bekleyen oyuncuların bu beklentisine bir son verir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.