Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 05.12.2018

DenizBank ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen DenizBank İlk Senaryo İlk Film yarışmasının kazananları 4 Aralık 2018 tarihinde Raffles Otel’de düzenlenen törenle belli oldu. DenizBank İlk Senaryo İlk Film yarışmasının kazananlarını hemen aşağıda sizler için listeledik. Haberimize konuk olan bu yarışmanın amacı ve diğer detaylardan bahsetmeden önce, DenizBank İlk Senaryo İlk Film kazananlar listesine göz gezdirmenizde fayda var.

DenizBank İlk Senaryo İlk Film kazananları

  • İstasyonlar – Nisa Yıldırım
  • Yağmur Gelin – Hüseyin Özden
  • Kayıp – Sevra Baklacı
  • Suç Unsuru – Süleyman Arda Eminçe

DenizBank İlk Senaryo İlk Film yarışmasında senaryo dalındaki birincilik ödülü, İstasyonlar adındaki senaryo ile Nisa Yıldırım'a gitti. İlk film kategorisinde ise kazanan kişi, Suç Unsuru isimli yapımı ile Süleyman Arda Eminçe oldu. Gecenin sunuculuğunu yapan İrem Sak, Murat Dalkılıç ile sahne alarak, gecenin misafirlerine müzik ziyafeti sundu. Elbette haberimize konuk olan bu DenizBank İlk Senaryo İlk Film etkinliğinin kazananları öyle kuru kuru bırakılmadı.

Senaryo dalında birinci olan Nisa Yıldırım'ın İstasyonlar'ı, 30.000 TL almayı başardı. Ömer Faruk Sorak'ın da aının geçmekte olduğu Yağmur Gelin projesi Hüseyin Özden'e 15.000 TL kazandırdı. Son olarak da Sevra Baklacı'nın Kayıp senaryosu 10.000 TL ve Ümit Ünal'dan senaryo danışmanlığı kazandı. Diğer bir yandan da En İyi İlk Film dalında birinci olan Suç Unsuru da 25.000 TL'lik DenizBank Ödülü'nü kazandı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.