Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Talha Şahin, Editör Yazım tarihi: 02.04.2019

Metro serisinin son oyunu Metro Exodus, 4A Games tarafından geliştirilen ve Deep Silver tarafından dağıtılan FPS türünde oldukça başarılı bir oyun. Epic Games ve Deep Silver partnerlikleri resmileştikten sonra, oyunun 28 Ocak 2019 tarihinde Steam platformundan satışı kaldırılmıştı ve büyük bir ses getirmişti. Biz de bu haberi sizlere aktarmıştık. Haberi okumak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Deep Silver, bugün Steam üzerinden Metro Exodus ile ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre Epic Games ve Deep Silver anlaşma yapmadan önce, oyunun ürün anahtarları çalınmış. Bu nedenle oyunun sahte ürün anahtarları da iptal edildi.

Deep Silver Metro Exodus Steam ve Epic Games kodlarını çalındığı için iptal etti

Deep Silver, yaptığı açıklamada Metro Exodus’un resmi olarak sadece Humble Bundle Store ve Razer bünyesinde satıldığının altını çizdi ve konu ile ilgili, “Bu ürün anahtarları Epic Games ile anlaşmadan önce fiziksel anahtar baskısının yapıldığı fabrikadan çalınmış. Farklı satıcılardan alınan oyunların güncellenmediğini fark ettik ve bir soruşturma başlattık. Bunun neticesinde çalındığının farkına vardık. Bu nedenle tüm lisanssız ürünler devre dışı bırakıldı. Bu anahtarlar aracılığı ile Steam ve Epic Games platformlarında aktif edilen Metro Exodus, bu saatten sonra geçerliliğini yitirecek. Bu yol ile satılan anahtarlar çalıntıdır ve bu yasa dışıdır. Eğer bu durumdan etkilendiyseniz, yani resmi olmayan yerlerden işlem yaptıysanız, satıcı ile iletişime geçerek para iadesi istemeniz gerek.” dedi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.