Death Stranding, İzlanda topraklarında geçecek olabilir

Death Stranding, İzlanda topraklarında geçecek olabilir

Oyunun hayranları, uzun süren uğraşlar sonucunda bu konuma ulaştılar.

Hideo Kojima ve ekibi tarafından PlayStation kullanıcılarına sunulması beklenen oldukça büyük bir yapım olan Death Stranding, E3 2018 fuarında tanıtılabilir. Hakkında neredeyse hiçbir detaya sahip olmadığımız oyunun nerede geçeceği oyuncular tarafından bulunmuş olabilir. Yapılan uzun incelemeler sonucunda, oyunun İzlanda’da geçebileceği iddia edildi.

Hideo Kojima, geçtiğimiz günlerde hemen yukarıdan inceleyebileceğiniz paylaşımı yaparak oyuncuları heyecanlandırmıştı. Her ne kadar paylaşılan görselde hiçbir detay bulunmasa da oyuncular yine de inceleme çalışmalarına başladılar. Hideo Kojima tarafından daha önce yapılan paylaşımlar ise bu incelemelerin odağında yer aldı.

Yapılan araştırmaların sonucunda, Kojima’nın 2014 yılında İzlanda’ya yaptığı bir seyahat sırasında paylaştığı görsel ortaya çıktı. Bu görselde, kayaların aynı hemen yukarıdaki Twitter paylaşımındaki gibi yosun kaplı olduğu görülüyor. Üstelik İzlanda’ya yönelik bilgiler bunlardan ibaret de değil.

Oyunun tanıtım videosunda kullanılan müzik, İzlanda’dan bir grup olan Low Roar’a ait. Yani oyunun yalnızca görselleri değil müzikleri de İzlanda’ya dair bilgiler taşıyor. Üstelik oyunun daha önceden paylaşılan görsellerindeki yer şekilleri de İzlanda’da görebileceklerinize oldukça benziyor.

Kojima, Death Stranding’de niçin İzlanda’yı tercih etmiş olabilir?

İzlanda, karanlık ve kasvetli yapısı ile duyguları anlatmak amacıyla kullanabileceğiniz bir bölge olabilir. Bu durumun yanı sıra, İzlanda’nın coğrafi konumu ve yer şekilleri dikkate alındığında açık dünya bulunduracak bir oyunda oyuncuyu etkilemek için tam seçeneği olduğu fark ediliyor. E3 2018 sırasında yapılacak detaylı bir tanıtım, tüm bunları anlamlandırmamızı sağlayabilir.


Death Stranding
   Haber 


Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın