Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ferhat Can Koyuncu, Editör Yazım tarihi: 09.07.2021

Kojima Productions, 8 Temmuz 2021 tarihinde Sony’nin State of Play etkinliği sırasında Death Stranding Director’s Cut için yeni bir fragman yayınlandı. Artık kısaca oyundan tam olarak ne bekleyeceğimizi biliyoruz. Oyuna gelecek yeni eklentiler, yeni savaşlar, dövüş sisteminde değişiklikler gibi birçok yenilik içeriyor ve artık elimizde bir çıkış tarihi var. Ayrıca Director’s Cut için kaydetme aktarımı desteğine sahip olacak, yani PS4 sürümünü oynadıysanız oyuna kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Death Stranding: Director’s Cut 24 Eylül 2021’de çıkacak

Director’s Cut için gelen yeniliklere bakacak olursak, birçok yeni içerik ve güncellenmiş oyun mekaniği mevcut. Atış ve yakın dövüş mekaniklerinde yapılan bir güncellemenin yanı sıra, yeni silahlar ve ekipmanlarla atış önemli ölçüde genişletilmiş görünüyor. Oyunun hikayesini genişleten yeni görevler, yeni dövüşler ve keşfedilecek yeni alanlar var. Fragmandan gördüğünüz üzere Sam’in silahlarını test edebileceği bir atış poligonu bile var.

Ancak savaştan daha önemli olan Sam Porter Bridges, kendisini daha da iyi bir teslimat sürücüsü yapmak için bazı ek araçlar alacak. Örneğin kargo mancınığı ile kargolarınızı uzaklara fırlatabiliyoruz. Buddy Bot gibi sadece 2 ayaklı bir yardımcı bir bota sahip olabiliyoruz hatta fragmanda Sam’in Buddy Bot’un üstüne bile binebildiğini görüyoruz. Death Stranding Director’s Cut, 24 Eylül 2021 yılında PlayStation 5 için çıkış yapacak. Oyun sahipleri Ghost of Tsusima Directors gibi ufak bir miktar ödeme yapıp oyunlarını PS5 Digital Deluxe Edition sürümüne yükseltebilirler.

Oyuna PS5 için Dualsense uyarlanabilir tetik desteği, 60 fps sunan bir performans modu gibi bazı özellikler ayrıntılı olarak açıklandı. Yeni sürüm ayrıca yükleme sürelerini hızlandırmak için PS5’in SSD’sini ve daha sürükleyici bir deneyim için 3D ses özelliklerini kullanıyor. Son olarak oyunda birde Fragile Circuit adında yarış modu olacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.