Death Stranding, bir açık dünya oyunu olacak ve oyunculara büyük özgürlük verecek

Death Stranding, bir açık dünya oyunu olacak ve oyunculara büyük özgürlük verecek

Ayrıca Hideo Kojima çıkış tarihi hakkında minik bir ipucu da verdi, "PlayStation 5 oyunu değil, PlayStation 4 oyunu olacak Death Stranding." dedi.

RTX Sydney sırasında Death Stranding yönetmeni olan Hideo Kojima, bolca şu an üzerinde çalıştığı oyun hakkında konuştu. Fakat her şeyden önce Hideo Kojima, oyun için yayımlanmış olan videolara, oyuncuların tekrar bakmasını istedi. Bunun sebebi ise, videolarda henüz bulunmamış gizemlerin ve ipuçlarının bulunuyor olması. Bunla alakalı olarak, Hideo Kojima, oyunun temasının bağlantı olduğunu açıkladı ve, 31 senede teknoloji ilerlese de oyunlarda birçok mekaniğin aynı kaldığını belirtti. Oyuncu, düşmanı geri püskürtebilmek için hala silah gibi bir şey tutuyor elinde. Çevrim içi özelliklerin oyunlara sunulması ile birlikte ise, oyuncular, başka oyuncuları bu silahlarla püskürtür oldu ya da iki oyuncu, birlikte düşmanları püskürtür oldu. Hideo Kojima oyun dünyasındaki birçok şeyi şu an bu şekilde düşünüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Death Stranding, bir açık dünya oyunu olacak ve oyunculara büyük özgürlük verecek

Oyunun yapımcısı, yaptığı açıklamalara göre bahsettiğimiz bağlantının ortaya çıkarabileceği yeni oynanış mekaniklerini daha çok seviyor. Bu konuda, insanlığın ilk buluşu bir çubuk parçasıydı, savaşmak için. Ardından da ip bulundu. İp ve çubuk birleştirildi, yeni yollar keşfedildi. İşte Hideo Kojima da Death Stranding ile oyunculara bunu yaptırmak istiyor. Açıklamaların devamına göre oyun, bir açık dünya oyunu olacak ve oyuncular, neredeyse istedikleri her şeyi yapabilecekler. Ayrıca yönetmen, bu konuda oyunun kalitesinden de bahsetti. Eğer yüksek kaliteli platformlarda, AAA oyun oynayan bir oyuncuysanız hiç merak etmeyin, çünkü Death Stranding de oynadığınız o AAA oyunlardan olacak fakat bu oyunu birkaç saat oynadıktan sonra, diğer oyunlardan biraz farklı hissedeceksiniz.

Açıklamaların devamı ise, oyun için yayımlanan tanıtıcı videolar ile alakalıydı. Oyun dünyasında genelde, oyun için hazırlanan tanıtıcı videolar geliştirici ekip tarafından değil de, harici bir grup tarafından hazırlanabiliyor. Fakat Death Stranding ile böyle bir durum kesinlikle söz konusu değil. Açıklamalara göre, oyun için yayımlanan 2 video da, oyunun geliştiricileri tarafından oluşturuldu ve kesinlikle oyunu tanıtıyor. Yanıltıcı videolar değil yani. Başarılı oyun yapımcısı son olarak oyunun çıkacağı platformlardan da bahsetti. Bir soru üzerine açılan bu konuda Hideo Kojima, “Oyun kesinlikle PlayStation 4 için çıkacak, PlayStation 5 beklemeyeceğiz.” dedi ve böylece çıkış tarihi hakkında az da olsa bir ipucu vermiş oldu. En fazla 3 sene bekleyeceğiz bu oyun için yani.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.