Dead Island 2 ölmedi, geliştirilmeye devam ediliyor

Dead Island 2 ölmedi, geliştirilmeye devam ediliyor

Oyunun varlığını bile unutmuştuk.

Sumo Digital ve Deep Silver iş birliğinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için geliştirilen Dead Island 2, çok uzun zamandır hiçbir şekilde karşımıza çıkmıyordu. Oyun hakkında en ufak bir bilgi kırıntısı bile düşmüyordu piyasaya. Tabii durum böyle olunca ve ilk duyurulduğu günden bu yana, çok fazla zaman geçince, oyuncular da oyunun iptal edildiğini düşünmeye başlamıştı. Fakat biraz önce, içerik ortağımız olan Eurogamer bir rapor yayımladı ve oyunun geliştirilme sürecinin devam ettiğini herkese duyurdu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Dead Island 2 ölmedi, geliştirilmeye devam ediliyor

Eurogamer tarafından yayımlanan bu rapora göre, 1 senedir hiçbir haberini göremediğimiz Dead Island 2, Sumo Digital tarafından aktif olarak geliştiriliyor. Fakat son birkaç senedir geliştirici ekipte ve yayıncı şirkette önemli problemler yaşandığı için, oyunun geliştirilme süreci de ciddi seviyede etkilendi. Söylenene göre, Dead Island 2 aslında 2015 senesinin ilkbahar aylarında piyasaya sürülecekti fakat şu an oyun için hiçbir çıkış tarihi bulunmuyor. Tahmini bir sene bile yok.

Eurogamer, Deep Silver ile bu konuda görüştü ve Deep Silver, “Dead Island 2 şu an Sumo Digital çatısı altında geliştiriliyor ve bu güne kadar alınan yoldan çok mutluyuz. Hazır olduğumuz zaman, oyun hakkındaki yeni bilgileri, sizlerle paylaşacağız. Emin olabilirsiniz.” dedi. Bu bahsi geçen yeni bilgiler, büyük bir ihtimalle E3 2017 sırasında gelmeyecektir diye düşünüyoruz. Çünkü şu an oyunun geliştirilme süreci, dışarıdan baktığımız zaman, pek de sağlıklı görünmüyor.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.