Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Batuhan Bolat, Editör Yazım tarihi: 28.04.2021

Nisan 2021’in ilk haftalarında Days Gone 2’nin uzun süren geliştirme aşaması ve The Last of Us Remake’i nedeniyle çıkmayacağı haberi gündeme gelmişti. Sony Bend bünyesindeki bir ekip Naughty Dog’a çok oyunculu bir projede yardımcı oluyor. Bu nedenle Days Gone 2 geliştirme süresince aksaklıklar meydana geliyor. Days Gone 2 hayranı oyuncular devam oyunu için imza kampanyası başlattı.

Days Gone 2 çıkmasını isteyen oyuncular imza topladı

Geçtiğimiz günlerde Days Gone’un yazarı ve kreatif direktörü John Garvin, “Bir oyunun devamının gelmesini istiyorsanız onu indirimsiz fiyattan satın alın. Oyun, çıkışında desteklenmediyse devam oyunu gelmediğinde de şikayet etmeyin.” ifadelerine yer vermişti. Aynı zamanda John Garvin, “Bir oyunu indirimsiz fiyattan aldığınızda direkt olarak geliştiricileri destekliyorsunuz.” diyerek sözlerine ekleme yapmıştı.

Days Gone 2’nin devamının çıkmasını ve bekleyişin sona ermesini isteyen yaklaşık 80 bin kişi soluğu change.org’da alarak sesini duyurdu. İmza sayfası Sony’nin devam oyunu yapması gerektiğini belirtiyor. Bekleyen milyonlarca insan olduğunu ve projenin fişinin çekilmemesi gerektiğini söylüyorlar. Nisan 2021’in ilk haftalarında change.org üzerinden sesini duyurmaya çalışan organizatör 102 imza topladığında mutluluğunu dile getirmişti. Şimdi ise oyuncular 150 bin imzayı hedeflediklerini belirtiyor.

Bu aynı zamanda imza kampanyasının ulaştığı ilk kilometre taşı değil. 25 bin imzaya ulaştığı andan itibaren kampanya hız kazanmaya başladı. Şu anda toplanan imza sayısı 25 binden üç kattan fazla olduğuna ve daha hızlı bir şekilde tamamlandığına göre Sony’nin Days Gone için devam oyunu çıkartması konusunda fikri değişebilir. Days Gone, bazı zayıf puanlar almasına ve çok iyi etki yaratamamasına rağmen kaliteli hayran kitlesi oluşturduğunu açıkça ortaya koyuyor. İlerleyen haftalarda bu tepkilere karşı Sony’den herhangi bir tepki gelecek mi bekleyip göreceğiz.

Days Gone, 18 Mayıs’ta PC için çıkacak ve çok daha iyi grafiklere sahip olacak. Days Gone için PC sistem gereksinimleri bir hayli kabul edilebilir duruyor. Çıkış tarihine epey az zaman kalmışken Days Gone sistem gereksinimlerini öğrenmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Verilen sistem gereksinimleri karşısında PC platformunda nasıl bir performans vereceğini merakla beklediğimiz şu günlerde PC ve PS5 grafik karşılaştırması için de buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.