Darkest Hunters inceleme

Darkest Hunters inceleme

Atıştırmalık çerez niyetine.

Yine, bir inceleme yazısı ile karşınızdayım. En son incelemiş olduğum Fade to Silence isimli oyundan sonra, Darkest Hunters inceleme yazımı sizlerle buluşturmaktayım. Aslında, daha önceden PC platformunda yer almakta olan bir yapımdı kendisi fakat 29 Nisan 2019 tarihi ile birlikte Nintendo Switch üzerinde de kendisini görmeye başladık. Açıkçası, Nintendo Switch’in dokunmatik özelliğini kullanarak oynadığım ilk oyun olduğu için hoşuma gitmedi diyemem. Eğer daha önceden oynadıysam da cidden hiç hatırlamıyorum. Darkest Hunters inceleme detaylarına geçelim dilerseniz, oyunun ne sunduğunu anlatmak için sabırsızlandım nedense.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Darkest Hunters inceleme

Darkest Hunters nedir?

Daha önceden sizlerle paylaşmış olduğum Theater Tales gibi küçük fakat hoş bir oyunun geliştiricisi olan Ultimate Games ekibi tarafından bizlere sunulmuş bir oyun kendisi. Basit mekanikleri bulunuyor. Karakterinizi seçiyorsunuz ve oyuna başlıyorsunuz. Oyun içerisinde, aynı taşlar üzerinde ilerletebiliyorsunuz karakterinizi. Gördüğüm kadarıyla 4 tip taş bulunuyor zaten. Kırmızı olanlar saldırı, yeşil olanlar can, mavi olanlar mana ve sarı olanlar para. Eğer 3-4 taneden fazlasında ilerlerseniz, arkada bıraktığınız taşlardan bazıları alan etkili hasar vuruyor. Bu da, oyuna strateji unsurunu katıyor.

Düşmanlarınıza uzaktan veya yakından saldırı yapabiliyorsunuz. Bunun için ise, saldırı barınızdan kullanıyorsunuz. Bu barı tazelemek için de kırmızı taşları kullanıyorsunuz. Can barını yenilemek için yeşil, mana yenilemek için de mavi taşları kullanıyorsunuz. Sarılar ise para kazandırıyor size. Oyunda, bir de RPG sistemi bulunuyor. Seviye atlayarak can, büyü veya saldırı gücünüzü yükseltebiliyorsunuz. Seviye atlamak için ise taştan taşa sekmek bile yeterli oluyor. Gayet hızlı seviye atlayabiliyorsunuz.

Darkest Hunters inceleme

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Peki, oynanış açısından nasıl?

Kazandığınız paralar ile, kullanmakta olduğunuz ekipmanı yükseltme şansı sunuluyor size. Tabii, ekipman da satın alabiliyorsunuz. Zaten, elinizdeki ekipmanı geliştirmek için de, o ekipmanın türünden bulunması gerekiyor elinizde. Eğer yeterli yükseltme puanını karşılayacak kadar ekipmanı bulursanız, elinizdeki ekipmanı belli bir miktar para karşılığında yükseltebiliyorsunuz. Kask, kolye, zırh, yakın dövüş ve uzak dövüş için 2 ayrı silah ve son olarak da ayakkabı kullanma şansınız bulunuyor.

Oyunda, tamamlamanız gereken birtakım görevler bulunuyor. Zaten görevlere girdiğinizde amaç çıkışa ulaşmak. Fakat bunu yaparken, yan görevler de veriliyor. Görev başına 1 yıldız kazanıyorsunuz ve her belli miktar yıldızda bir ödül elde ediyorsunuz. Mesela ilk görevde 2 yıldız, 4 yıldız ve 6 yıldızda ayrı ayrı para ödülleri bulunmakta. Bunların dışında bir de bahsetmezsem ayıp edeceğim sandıklar var. Bölüm içerisinde bazı taşların yerinde birtakım sandıklar yer almakta. Bunların üstüne geldiğinizde ise, şansınıza bağlı olduğuna inandığım ödüller verilmekte. Ekipman falan.

Sizlere şimdiye kadar anlattığım özelliklerin yanı sıra, genel olarak sunduğu başka özellikler de mevcut elbette. Darkest Hunters, 250’den fazla eşyaya sahip bir oyun. Bu da, boyutuna ve çapına göre gerçekten güzel bir miktar. 300’den fazla görev mevcut. Keşfedilmeyi bekleyen ufak tefek sırlar da sizleri bekliyor bölüm içerisinde. Bütün bunları, stratejik adımlar ile bir araya getirerek oyuncunun önüne sunuyor. Ayrıca, almış olduğum bilgilere göre her ne kadar Nintendo Switch için an itibari ile sadece dokunmatik kısmı çalışıyor olsa da, yakında tuşlarla oynanabilme özelliği de getirilecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Darkest Hunters inceleme

Darkest Hunters inceleme sonucu nedir?

Darkest Hunters inceleme sonucu kısmında belirtebileceğim kötü bir şey yok açıkçası. Nintendo Switch üzerinde veya PC üzerinde çerez niyetine alınıp oynanabilecek bir yapım olmuş kendisi. Steam’de 11 TL’lik fiyat etiketine sahipken, Nintendo Switch için 5,30 dolar veya 4,99 euro gibi bir fiyata satılmakta. Eğer yolda giderken zaman geçirmelik, pili az tüketecek bir Nintendo Switch oyunu arıyorsanız, Darkest Hunters güzel bir seçenek olabilir. 195MB gibi bir boyuta sahip olan yapım, Avrupa’da Nintendo Switch için 2 Mayıs 2019 tarihinde çıkacak.


Darkest Hunters
Darkest Hunters inceleme    Haber  |  İnceleme  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.