Dark Souls serisi, resmi olarak sona erdi

Dark Souls serisi, resmi olarak sona erdi

Birçok oyuncuyu çıldırtan, sinir hastası yapan ama bir o kadar da eğlenceli bir seri bitti.

Dark Souls III, Dark Souls isimli popüler serinin 3. oyunu idi. Geçtiğimiz sene içerisinde piyasaya sürülen bu oyun, üçlemenin de son oyunu olacaktı ama seri, ana oyunun çıkışı ardından değil, final ek paketin çıkışı ile bitecekti. Geçtiğimiz gün ise bahsedilen bu final ek paket, Dark Souls III: The Ringed City çıkışını gerçekleştirdi. Böylece, birçok oyuncuyu çıldırtan, sinir hastası yapan ama bir o kadar da sevilen, eğlenceli bir seri resmi olarak sona erdi. Öyle ki, bu seri sayesinde çok ilginç oyunculuk anlarına şahit olmuştuk. Guitar Hero gitarı ile oyunu bitirenler mi derseniz, gözü kapalı oynayanlar mı dersiniz, birçok farklı rekabet görmüştük. Şimdi ise hepsi bitiyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Dark Souls serisi, resmi olarak sona erdi

Dark Souls serisinin geliştirici ekibi olan From Software’den Hidetaka Miyazaki, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile verdi serinin bitiş haberini. Zaten daha önceden de biliyorduk fakat şirketin patronu, serinin yaratıcısı tarafından bu haberi almak, daha farklı oldu. Hidetaka Miyazaki, “Dark Souls III: The Ringed City ile serimiz tamamen bitmiştir. En azından şimdilik. Çünkü gelecek hiçbir planımız bulunmuyor bu seri ile alakalı.” dedi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Hidetaka Miyazaki ardından sözlerine, “Seride istediğim her şeyi yapabildiğimi sanmıyorum. Her oyunun belli başlı hataları vardı ama genel olarak baktığınız zaman, başarılı bir seri ortaya koyduk. Bu seri haricinde, şu an üzerinde çalıştığımız farklı oyunlar da var. Bu oyunların Dark Souls serisi ile alakalı olup, olmaması pek önemli değil.” şeklinde devam etti. From Software şu an nasıl bir oyun geliştiriyor, bilemiyoruz fakat oyuncuların bir Bloodborne beklediğine bizler eminiz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Mass Effect: Andromeda inceleme yazımıza veya Halo Wars 2 inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Yakın zamanda resmi duyurusu gerçekleştirilmiş olan Destiny 2 hakkında bildiğimiz her şeye de mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.