Dark Souls Remastered ne zaman çıkacak?

Dark Souls Remastered ne zaman çıkacak?

Ölmeye hazır mısınız?

Eğer bolca ölmeye hazırsanız, orijinal Dark Souls oyunu şimdi Remastered olarak; PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch konsollarına gelmeye hazırlanıyor. FromSoftware ve Bandai Namco tarafından yapılan resmi açıklamalara göre Dark Souls Remastered, bahsettiğimiz tüm platformlara 25 Mayıs 2018 tarihinde gelecek. Böylece genç oyuncular, okullarının bitmesine yakın bir tarihte; hem sınav stresinden, hem de Dark Souls Remastered stresinden yüzlerce kez ölebilecek. Daha olgun kardeşlerimiz ise muhtemelen iş stresi ile bu oyunun stresini birleştirip, güzel bir kokteyl hazırlamayı düşünüyordur.

Oyuncular, bu oyunu PlayStation 4 Pro veya Xbox One X üzerinde oynarken, doğal 4K çözünürlüğünün keyfini çıkartabilecek. Bu konuda sanırım PC oyuncularına bir şey söylememize gerek yok, onların zaten herhangi bir sınırı bulunmuyor. Ayrıca bu noktada belirtmekte fayda var, Xbox One X üzerinde durum ne olur, bilemiyoruz ama FromSoftware ve Bandai Namco tarafından gelen açıklamalara göre oyun HDR ışıklandırma desteği sunmayacak. Aslında Sony ekibinin konsollarında HDR desteği yoksa, muhtemelen Microsoft ekibinin konsollarında da HDR desteği olmayacaktır ama görmeden, net bir şey demek istemiyoruz.

Dark Souls Remastered ne zaman çıkacak?

“Kadimlerin çağında dünya şekillenmemişti, bir sis bulutunun içindeydi… Bu sözler ile birlikte kendinizi Dark Souls’un orta çağ fantastik dünyasını tanıtan muazzam sinematik sahnelerinin içinde buluyorsunuz. Ejderhalar, tanrılar ve dünyayı yerinden oynatan büyülerin gösterildiği etkileyici giriş, bu zorlu rol yapma oyununda sizi bekleyen muhteşem şekilde inşa edilmiş dünyanın sadece küçücük bir kısmı. Karşılaşacağınız farklı ögeler arasında inanılmaz güzellikte gotik harabeler, karanlık ormanlar ve korkunç, dev bölüm sonu canavarları yer alıyor.

Dark Souls’un sahip olduğu görsel detaylar sizi gerçekçi dünyasına çekerek hem merak hem de korku uyandırıyor. Işıklandırmanın, karanlığın ve gölge yaratıkların ürkütücü şekilde kullanımı bu macera için mükemmel atmosferi oluşturuyor. Güneş ışınlarının arasında tozlar süzülüyor ve köşedeki iskeletin karanlığın içinde parıldayan kılıcı, ölümcül bir pusunun habercisi oluyor. Bu macerada hayatta kalabilmek için seslere de dikkat etmeniz gerekiyor. Oyundaki her ses yolunuza çıkacak ölümcül tehlikelerden haberdar olabilmeniz için tasarlandı. Özellikle ara sıra çalan oyun müzikleri tüylerinizi diken diken eden bir dehşet hissi uyandırıyor. Sesler oyunda öylesine yer almıyor, oyunun önemli bir kısmını oluşturuyor.”

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın