Dark Souls Remastered duyuruldu

Dark Souls Remastered duyuruldu

Orijinal oyuna sahip olanlar, yarı fiyatına edinebilecek.

Geçtiğimiz gün yayımladığımız haberimizde Dark Souls Remastered duyurusundan bahsetmiştik. PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için piyasaya çıkacak olan oyunla ilgili teknik veriler, haberin arkasından sürat ile gelmeye devam etti. İyiden iyiye klasikleşen ve yeni konsollardan mahrum kalan serinin ilk oyunlarını görmek oyuncular adına heyecan verici olacaktır. Dark Souls Remastered, çıkışıyla birlikte, ilk kez deneyecek olan meraklı oyuncular bir fırsat yakalarken, serinin hayranları da yenilenen grafiklerle bir kez daha bu zorlu keyfi yaşayacaklar, hem de yarı fiyatına.

Dark Souls Remastered konsolların gücünden sonuna kadar yararlanacak

Dark Souls Remastered, ilk oyuna sahip olan oyuncular için yüzde 50 indirimle satışa sunulacak. Xbox One için Microsoft dijital satış platformunda gösterilen fiyata göre, Dark Souls Remastered, 39,99 dolara ön siparişe açılmış durumda. Ayrıca özellikler kısmındaki bir ibareyle, ilk oyuna sahip olanlar, oyunun yeni sürümünü, yarı fiyatına, yani 19,99 dolarlık bir fiyata edinebilecekleri belirtildi. Ülkemizdeki fiyatlar da hem PlayStation 4 hem de Xbox One için döviz kuruna göre ayarlanacaktır.

Teknik verilere değinmek gerekirse, elbette yeni nesil konsolların gücünden yararlanılacaktır. Dark Souls Remastered, PlayStation 4 ve Xbox One sürümlerinde 1080p çözünürlükte ve 60 FPS saniyelik görüntülenme sayısıyla çalışacak. Dark Souls Remastered, Dark Souls III oyun motorunu kullanacak fakat oyuna Dark Souls III’ten bir mekanik ya da düşman eklenmeyecek. PC için yerel 4K çözünürlüğe ulaşacak oyunun, PlayStation 4 Pro ve Xbox One X versiyonlarıysa 4K çözünürlüğü destekleyecek fakat HDR desteğinin bulunmayacağı da söyleniyor. Orijinal oyun 2 kişiye kadar çevrim içi oyuncuya imkan sunarken, 6 kişiye kadar çevrim içi oyuncuya imkan sağlayacak. Ayrıca oyunun ek paketi Artorias of the Abyss, tüm platformlardaki Dark Souls Remastered sürümlerinde yer alacak.

Oyunun Nintendo Switch versiyonunun yapımını Çin’deki bir geliştirici stüdyo üstlenmiş durumda. Grafiklerse, tam manasıyla PlayStation 4 ve Xbox One konsollarındaki kadar güçlü olmasa da çok eksik durumda değil. Nintendo Switch için mobil olarak 720p grafik çözünürlüğünde görüntü verecek oyun, televizyona bağlandığında 1080p grafik sunabilecek. Her iki durumda da 30 FPS saniyelik görüntü hızı verecek, yine 6 kişiye kadar çoklu oyuncu desteği sunacak.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın