Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Yağmur Özfidan, Editör Yazım tarihi: 19.08.2017

Overwatch, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilmiş bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunu, eminiz ki bunu herkes biliyordur. 7 Kasım 2014 tarihinde ilk kez duyurulan ve dünya çapında 24 Mayıs 2016 tarihinde çıkış yapan bu oyun, video oyunu dünyasında fırtınalar estirdi ve o zamandan beri de fırtına durulmadı. Bu fırtınanın sebeplerinden bir tanesi de, oyundaki tüm karakterlerin benzersiz olması ve bu karakterlerin çeşitli hayran kitleleri oluşturması. Bahsettiğimiz bu karakterlerden bir tanesi de D.Va ve bu karakter Charlet Chung tarafından seslendiriliyor. İşte bu isim, yakın bir zamanda farklı konularda açıklama yaptı. Bu açıklamalar ile Charlet Chung, hem Overwatch oyunundan bahsetti, hem de kendi oyun geçmişini anlattı.

Overwatch ses sanatçılarından olan Charlet Chung oyun geçmişini anlattı

Charlet Chung, “O bir uzman Starcraft oyuncusu ve o böyle bir şampiyon olduğundan hükumet, Overwatch dünyasında kendisine güvenmeye karar verdi.” dedi. Charlet Chung‘a, kişiliğinin hangi karakterle benzediği sorulduğunda “Ben yarım Japon ve yarım Koreliyim. İki ülke arasındaki tarih ve kargaşa, Omnics’e benzetiyorum. Özellikle D.Va uzman bir oyuncunun kendisi olduğum için her gün mümkün olduğunca oynuyorum.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Charlet Chung‘a oyun geçmişi sorulduğunda ise, “Oynadığım ilk oyun Street Fighter 2 idi. Chun Li’ye çok benzediğim için sürekli onu seçmek zorunda hissettim. Sevimli ama en güçlü karaktere benzemiyordu. Ryu’yu da sevdim. Chun Li’nin kalıbına uymam gerektiğini hissettim. Bu yüzden onu seçtim. Overwatch‘ta herkese uygun bir karakter var. Farklılık üzerine odaklanmış ve herkese beğenip beğenmedikleri gibi bir karakter bulabilecekleri, Overwatch gibi bir oyunun var olması önemli.” dedi.

hana song

Charlet Chung‘ın, sesiyle hayat verdiği karakter Hana Song‘a ve Overwatch‘a bağlılığı açıkça belli oluyor. Özellikle teması hakkındaki düşünceleri, bu oyunu ne kadar önemli gördüğünün de bir göstergesi. Çeşitliliği kucaklamak olarak özetlediği tema ile oyun daha da ilgi çekici bir hal alıyor.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer tüm bunlara rağmen oynayacak oyununuz bulunmuyorsa da, Humble Monthly Bundle yepyeni fırsatları ile oyuncuları bekliyor yazımıza göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.