Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 20.12.2020

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde çıkış yapan Cyberpunk 2077, gerçekten leş bir çıkış yaptı. Bu yüzden birçok oyuncunun canı ve parası yandı fakat tek canı ve parası yananlar oyuncular olmayacak gibi. Çünkü görünüşe göre, Cyberpunk 2077 için yapılan ve insanları kandıran, yalan söyleyen reklamlardan dolayı CD Projekt ekibine dava açılabilir. Bu konu üzerinde uğraşan birden fazla ekip olması da bambaşka bir mevzu. En iyisi, sakin sakin olayı anlatalım.

Cyberpunk 2077 reklamları CD Projekt ekibine dava olarak dönecek gibi görünüyor

New York Times gazetesinde, “Varşova’daki avukatlar ve yatırımcılar, şirket aleyhine toplu dava açmayı düşünerek durumu çevreliyorlar.” şeklinde bir açıklama bulundu. Tabii, bunu Mikołaj Orzechowski tarafından yapılan açıklamalardan dolayı söylüyorlar. Mikołaj Orzechowski, CDPR ekibinin bir yatırımcısı olarak da tanınıyor. Elbette Lehçe bilmiyoruz, bu yüzden de Mikołaj Orzechowski tarafından yapılan açıklamaları Google Translate aracılığıyla çevirdik. O yüzden biraz mevzular karışmış olabilir fakat ana fikri anlayabiliyoruz.

Mikołaj Orzechowski, “Bayanlar ve Baylar, benim adım Mikołaj Orzechowski, ben bir Varşova avukatıyım ve aynı zamanda bir CDPR yatırımcısıyım. Son olaylarla bağlantılı olarak – ve özellikle CYBERPUNK 2077 ürününün satışının askıya alınmasıyla bağlantılı olarak, şu anda hukuk bürosunun ekibiyle birlikte, Ceza Kanunu’nun 286. Maddesi uyarınca bir suç işleme olasılığının bildirilmesiyle birlikte toplu dava açma gerekçelerini analiz ediyoruz. – Mali fayda elde etmek için yanlış beyan. Yukarıdakilere katılmakla ilgileniyorsanız, lütfen mikolaj.orzechowski@4bizzz.com adresinden benimle iletişime geçin. İletişim tamamen ücretsizdir, benim katılımım yukarıdaki faaliyetleri kendi başınıza yapıp yapmayacağınızı veya bana benzer bir durumda daha fazla insan olup olmadığını doğrulamak içindir. Ayrıca web portallarından biriyle birlikte yatırımcıların haklarına ilişkin materyal hazırlıyoruz.” dedi.

Bütün bu olaylar bir yana, Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz LLP tarafından da bu konuda bir basın açıklaması yapıldı. Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz LLP, “CD Projekt SA aleyhine olası bir menkul kıymetler sınıfı dava davasının araştırılması…” ile ilgili bir açıklama yaptı. Dahası da, “CD Projekt SA’nın ADR’sinde kayıplar yaşadıysanız, CD Projekt SA’da yatırımcı olarak haklarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen Wolf Haldenstein ile iletişime geçin.” gibi açıklamalarda da bulundular. Yani, kalın bir dosya hazırlanıyor demek mümkün. Bakalım, CD Projekt ekibi neler yapacak?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.