Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 11.07.2021

Cyberpunk 2077 haritasında Pacifica’ya geldiyseniz, Voodoo Boys’u da görmüşsünüzdür. Voodoo Boys’un yöneticilerinden Placide, sizden, Grand Imperial Mall’da saklanan bir Netwach ajanını yakalamanızı isteyecek.  Tabii, tahmin edebileceğiniz gibi görevin sonunda, Netwach ve Placide arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaksınız. Oyun, her ne kadar seçimi size bıraksa da, hikaye açısından ne yazık ki bir şeyler değişmiyor. En azından, görev boyunca, işe yarar eşyalar kazanabiliyorsunuz. Madem öyle, zararın neresinden dönsek kârdır diyoruz. Sonra da, Cyberpunk 2077 hikayesindeki Yolumdayım görevinde, Netwatch ve Placide seçimi arasındaki farkları anlatmaya başlıyoruz.

Cyberpunk 2077 hikayesindeki Yolumdayım görevinde Netwatch ve Placide seçimi sonuçları

Grand Imperial Mall’a arkadan girmeniz, sizin için en kolay yol. Arka girişten binaya girip üst kata çıkın. Sessiz gitmek istiyorsanız, Teknik Kabiliyet seviyeniz de 10 ise, karşınıza çıkacak girişi kullanabilirsiniz. Seviyeniz yeterliyse, önünüzdeki kapıdan gidin. Değilse de, soldaki merdivenden aşağı inin ve önünüze çıkan bölgede, sessizce ilerleyin. Sürekli ileriye gittikten sonra, sağ tarafınızda bir merdiven göreceksiniz. Oradan, üst kata çıkıp devam edin. Takip edeceğiniz yol, hem bir boss savaşına hem de Placide ajanının bulunduğu sinemaya çıkacak.

Netwach ajanının yanına giderken silahınızı indirin. Silahlı bir şekilde girerseniz çatışma çıkabilir. Ajanla biraz konuştuktan sonra, ajan size, bütün olanların tuzak olduğunu söyleyecek. Aslında Voodoo Boys size bir virüs yüklemiş ve işleri bitince sizi de ortadan kaldıracaklar. Teknik olarak, ajanının dedikleri doğru. Virüs üstünüzde. Ancak, Johnny’nin de dediği gibi, şirketlere güven olmaz. Netwach ajanı, bir de size teklifte bulunacak. İş birliği yaparsanız, Brigitte’yi serbest bırakacağını söyleyecek. Burada, yapacağınız seçim, görevin sadece bir kısmını etkileyecek.

Cyberpunk 2077 rehber, ipucu, taktik, hile ve daha fazlası

Netwach’tan yana tavır alırsanız, Placide size sinirlenecek. Ancak, hikayeye etkisi olmayacak. Placide’dan yana tavır alırsanız, hikaye yine de değişmeyecek. Netwach’a karşı tavır almanız durumunda, ileride yapacağınız boss savaşı, sizin seçiminize kalacak. Görev bittikten sonra, Placide ile konuşun. Maalesef, hikaye sizin seçimlerinizden bağımsız devam edecek ve Transmission görevi açılacak. Bu görev, hikaye gidişatı açısından önemli bir görev. Ayrıca, Yolumdayım görevinde yaptığınız seçim, bu görevi etkilemiş olacak. Yolumdayım görevinin hikayeyi etkilememesi ve bir sonraki görevi etkilemesi, size garip gelebilir. Yine de, Transmission görevindeki seçimlerinizden sonra, bina dışına çıktığınızda, iki görev de son bulacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.