Avatar
Yazar: Ahmet Can Bayrak, Editör Yazım tarihi: 24.12.2020

Cyberpunk 2077'de paralı askerimiz V'yi yaratırken, geçmişimizi ve senaryomuzu detaylandırmak, yön vermek için yaşam yolu seçimi yapmalıyız. Cyberpunk 2077 yaşam yolu seçimi yapma ekranında her ne kadar bilgi verse de, biz birkaç farklı şeyden daha bahsedeceğiz. Öncelikle, yaşam yolları Night City'de nasıl var olduğunuzu, sonrasında neler yaşadığınızı etkiliyor.

Bu yaşam yollarını seçmek zor olsa da, neticede en iyi yaşam yolu diye bir seçenek yok. Her biri birbirinden farklı 3 yaşam yolu bulunmakta. Karakterimiz V'nin geçmişini ve geleceğini şekillendirirken yapacağımız bu seçimde her yaşam yolunun kendisine göre avantajı ve dezavantajı bulunmakta.

Cyberpunk 2077 yaşam yolları

Basitçe anlatacak olursak, oyun başında karşımıza 3 seçenek çıkıyor. Bu seçeneklerden birini seçtiğinizde karakterimizin geçmişi ve hikayesi hakkında ön bilgi sahibi olmak için bir giriş bölümü oynuyorsunuz. İlginizi çeken ve merak ettiğiniz bir yaşam yolundan gitmenizi ve diyalogları ona göre seçmenizi tavsiye ederiz. Yaşam yollarının üçü de sizi Night City dünyasıyla tanıştıracak ve sizi V'nin çevresinde gelişen olaylara farklı biçimde giriş yapmanızı sağlayacak.

Hangi yaşam yolunu seçerseniz seçin başlangıç bölümü sonunda bazı şeyler aynı. Bunlar:

  • Night City'de en iyi arkadaşınız ve ortağınız olan Jackie Welles ile bir şekilde tanışmak.
  • Aynı başlangıç ​​dairesi.
  • Aynı başlangıç ​​aracı.

Yaşam yolları arasındaki farkları şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Jackie ile farklı şekilde ve farklı ortamda tanışmak.
  • Yaşam yolunuza göre değişen diyaloglar.

Bu diyalog seçimleri nadiren ortaya çıkıyor ve konuşmaları ilerletiyor:

  • Bir Şirketçi iseniz, sinsi mega şirketleri daha iyi anlayabilirsiniz.
  • Halbuki bir Sokak Çocuğu iseniz, dışarıda yasadışı işler yürüten tamirciler ve paralı askerlerle zaten tanışmışsınızdır.

Cyberpunk 2077 şirketçi yaşam yolu görevi

Bir Arasaka karşı istihbarat ajanı rolünü oynamak ister misiniz? Zirveye ulaşmaya çalıştığınızda, bunu yapmanın tek bir yolu varmış gibi görünüyor, ve bu girişimin başında kritik bir noktadasınız. Herkes gergin ve görünüşe göre bu pisliği temizlemek sizin sorumluluğunuz altında. Şirketçi, şirketlerinin kârı ve refahı için fakirlerin hayatlarıyla istediği gibi oynayabilen, Night City'nin zengin seçkinlerinden oluşuyor.

Şirketçi yaşam yolunda, Arasaka Corporation'ın karşı istihbarat kolunda gelecek vadeden orta düzey yönetici olarak başlıyoruz. Arasaka, Cyberpunk 2077'nin hikayesinde büyük bir rol oynuyor, oynarken şirketin nasıl işlediğini daha iyi anlayacaksınız. Bu kısa giriş bölümü görevinin sonunda masanızın çekmecesini kontrol ederseniz eğlenceli bir The Witcher 3 Wild Hunt gizemi sizi bekliyor olacak.

Cyberpunk 2077 göçebe yaşam yolu görevi

Göçebe olarak, Night City'nin çevresini saran kurak çöl Badlands'de başlıyoruz. Klanımızdan ayrıldık ve yalnız seyahat ediyoruz, ancak uzun süre yalnız kalmıyoruz. Güney Kaliforniya'dan ayrılıyoruz ve orada bir hayata başlamak için Night City'ye gidiyoruz, ancak önce yapılacak bir iş var.

Sınırdan geçirilmesi gereken bazı şüpheli kargolar var ve güvenli şekilde kalmasını sağlamak bizim görevimiz. Bu görevde, klanınızın geri kalanıyla birlikte yola düştükten sonra şehrin parlak ışıklarına doğru yol alıp arabamızı tamir ediyoruz. Çölde araba sürmenin zevkli olduğunu belirtmek gerekiyor. Göçebe olduğumuz için diyaloglar da onlara göre şekillenmekte.

Cyberpunk 2077 sokak çocuğu yaşam yolu görevi

Sokak Çocuğu şehri iyi bilen bir karakter. Bu hikaye, Heywood'daki El Coyote Cojo Bar'da başlıyor, burada bazı parasal sıkıntılar yaşayan arkadaşımıza yardım etmek için bir iş üstleneceğiz. Yol boyunca, V'nin zaten tanımış olduğu Padre dahil birkaç karakterle tanışacağız. Bu yaşam yolu görevinde, Night City'nin merkezine yakın Westbrook'taki evinizdeki bazı tamirciler ve dolandırıcılar ile yeniden karşılaşıyorsunuz.

Daha sonra, bir arkadaşınızın borcunu temizlemek için bir araba kaçırma işi yürütmekle görevlendiriliyorsunuz. Oyun boyunca, isteğe bağlı diyaloglarınız uyuşturucular ve diğer küçük suç faaliyetleriyle ilgili yasa dışı bilgileri içeriyor olacak.

Bu ve bunun gibi başka Cyberpunk 2077 rehber yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Cyberpunk 2077 hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz her şeyi bir araya getirdiğimiz sayfamızda, aradığınız sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.