Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 29.12.2016

Haber kaynağı yine iş ilanları.

cyberpunk 2077

NeoGAF kullanıcısı Nirolak, CD Projekt Red stüdyosunun, Varşova'daki stüdyosuna katılmak üzere bir oynanabilirlik programcısı aradığını fark etmiş. Bu işin tanımında "Araçlarla ilgili kodların bütün mimarisini ve bu araçları sürme ve bu araçlarla uçma fiziğini yaratmak" gibi ifadelerin varlığını düşünürsek, oyunda uçabilen araçların olacağını düşünmek yanlış olmaz.

Stüdyonun sitesindeki başka bir ilan da stüdyonun ciddi ölçüde genişleme amacında olduğunu ortaya koyuyor. İlana göre, geliştiricinin 2013 yılında kurulan ve Varşova stüdyosuyla şirketin önemli ürünleri (Cyberpunk 2077 gibi) işbirliği halinde olan Krakow'daki stüdyosu, çalışan sayısını iki hatta üç katına çıkarmayı planlıyor. CD Projekt Red'in sitesine göre, şu an Krakow stüdyosunda çalışan yaklaşık 30 kişi varmış. Bu sayı yakın zamanda 60'a veya 90'a kadar çıkabilir.

Cyberpunk 2077 için The Witcher 3'de olduğundan daha fazla geliştirici çalıştığını daha önce haber yapmıştık. CD Projekt Red'in bu oyuna gereken özeni gösterdiği her halinden belli. Heyecanlanmamak elde değil!

VG247 Türkiye’yi Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.