Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 08.10.2018

Cyberpunk 2077 denilince akan sular duruyor şu günlerde. Sonuçta, CD Projekt gibi müthiş bir ekibin elinden çıkmaya hazırlanan bir yapım kendisi. The Witcher serisi ile büyük bir oyuncu kitlesinin kalbini fazlasıyla kazanmayı başardılar. Bildiğiniz üzere, geçtiğimiz günlerde Cyberpunk 2077 hakkında bir haber yapmıştık. Türkiye’deki Cyberpunk 2077 dağıtımcısı olan Bilkom, çıkış tarihi hakkında bir bilgi vermiş, daha sonrasında ise bu bilgiyi silmişti. Şimdi ise, Cyberpunk 2077 Türkçe dil desteği ile ilgili bir bilgi verdiler.

Cyberpunk 2077 Türkçe

Cyberpunk 2077 Türkçe dil desteği Bilkom tarafından onaylandı

Hemen yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz görsel, Twitter üzerinde gerçekleşmiş bir konuşmaya ait. Cyberpunk 2077 ile ilgili bilgiyi veren ise yine Bilkom. Görselde görebildiğiniz üzere, Doğanay Akbay isimli bir Twitter kullanıcısı, Bilkom’a, “Cyberpunk 2077 lütfen Türkçe gelsin!” şeklinde bir gönderi paylaşıyor. Bilkom ise, gayet resmi bir şekilde, “Merhaba oyun Türkçe dil desteği ile satışa sunulacaktır.” diyor. Bu açıklama da, Cyberpunk 2077 Türkçe dil desteği konusunu resmi bir şekilde onaylıyor.

Bilkom’un Cyberpunk 2077 geliştiricisi ile olan bağının ne kadar yakın olduğunu zaten tartışmasız kabul ediyoruz. Bunu akılda bulundurarak, Cyberpunk 2077 Türkçe dil desteğinin gayet resmi ve kesin olduğunu söylememiz mümkün. CD Projekt ekibi, The Witcher 3: Wild Hunt’ı da daha sonradan Türkçe dil desteği ile zenginleştirmişti. Ülkemiz içerisinde oyunlarının fazlasıyla başarılı olmuş olduğunu biliyor olacaklar ki, Cyberpunk 2077 Türkçe dil desteğini de getirmeyi ihmal etmemişler.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.