Avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 25.06.2021

The Pickup görevi, oyunun en başındaki ve en güzel görevlerinden biri. Cyberpunk 2077 hikaye görevlerinden olan The Pickup, birçok hikaye görevinin aksine, farklı sonuçlarla bitebiliyor. Görevin sonu, sizin seçimlerinize göre değiştiği gibi görevi istediğiniz yoldan da tamamlayabilirsiniz. Night City'deki iş bitiricilerden Dexter DeShawn, Militech'e ait bir robotu ele geçirmek isteyince, size ulaşıyor. Robotu ele geçirmek için de kullanabileceğiniz farklı yöntemler var. Robotun parasını ödemek, kredi kartı çizdirmek, ortalığı dağıtıp robotu çalmak bu yöntemlerden bazıları.

Cyberpunk 2077 The Pickup görevi hangi yoldan tamamlanmalı?

Robotu alacağınız çeteyle görüşmeye giderken, size bir telefon gelecek. Şirket ajanı olan Meredith Stout da robotun peşinde. Göreve gitmeden önce, Meredith'i arama seçeneği çıkacak. Kendisiyle görüşmeniz, görev sonundaki esas boss savaşını ve özel bir silahı açmanıza olanak sağlayacak. Meredith ile buluştuğunuzda, size virüslü bir çip verecek. Burada, çipin içindeki virüsü, envanterinizden çipler kısmına gelerek temizleyebilirsiniz. Virüsü temizlemek için, ufak bir sızma işlemi yapacaksınız. Ancak, virüsü temizlerseniz, Meredith ile ilişki yaşama şansını kaybedeceksiniz.

Siz, "Aşk başka, iş başka." diyorsanız, orası sizin bileceğiniz iş. Maeolstrom üyeleriyle, robot için buluşmadan önce Jackie'yle görüşeceksiniz. Burada, içeride nasıl davranacağınızı Jackie'ye söyleyebilirsiniz. İçeri girdiğinizde, verdiğiniz karara göre dört farklı sonuç ile karşılaşacaksınız. Ödemeyi, çipteki virüsü temizleyerek yaparsanız, Militech size düşman olmayacak. Ödemeyi, virüsü temizlemeden yaparsanız, Militech sizden yana olacak, Royce odadan kaçacak ve Meredith ile ilişki yaşama şansınız olacak. Tabii, paranız varsa kendiniz de robotu satın alabilirsiniz.

Robotu satın alırsanız, bir noktada yine, Militech'ten yana olmuş olacaksınız. Ödeme yapmayı reddedip, herkesi tararsanız da Royce öleceğinden, boss savaşını atlamış olacaksınız. Eğer, Royce'a çipin virüslü olduğunu söyleyip, her şeyi anlatırsanız, Maelstrom ile barışçıl sona ulaşırsınız. Mekandan çıkmak için, buluşma odasından havalandırmayı kullanarak çıkın ve laboratuvara benzeyen büyük odada, soldaki merdivenin götürdüğü yolu takip edin. Böylece Militech ile de barışçıl sona ulaşabilirsiniz. Yaptığınız seçimlere göre, mekanın çıkışında, Meredetih ile bir konuşma gerçekleştirecek ve son sahneyi göreceksiniz. Böylece, Cyberpunk 2077 görevlerinden The Pickup görevi de bitmiş olacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.