Cyberpunk 2077 müzikleri, oyunun evreni gibi benzersiz olacak

Cyberpunk 2077 müzikleri, oyunun evreni gibi benzersiz olacak

60 yıl sonrasının müziklerini şimdiden dinlemeye hazır mısınız?

Bazen firmalar öyle bir oyun yapar ki, gelecekte atacakları her adım merak konusu olur. Haberimizin odağında, oyun geliştiricisi CD Projekt Red ve merakla beklenen yapımı Cyberpunk 2077 bulunuyor. Geliştirdikleri The Witcher 3: Wild Hunt oyunu ile sayısız ödül kazanan ve büyük takdir toplayan firmanın yeni oyunu Cyberpunk 2077 için farklı bir kategoriden yeni haberlerimiz var. Yine en iyisini, en faklı olanı, oyunculara sunmanın peşinde CD Projekt Red.

Cyberpunk 2077, müzikleriyle de ilkleri yaşatmayı hedefliyor

Şimdiye kadar gelen haberlerde Cyberpunk 2077 için gelecekte geçen bir bilim kurgu ve rol yapma oyunu olacağı dışında bir detay verilmedi. Oyunun, oynanabilir bir sürümünün, E3 2018 fuarında gösterileceği tahmin ediliyor sadece. Tüm bu belirsizliğe rağmen, bazı detaylar da heyecanlanmamız için yeterli oluyor. Oynanışla ilgili değil ama oyunda kullanılacak müziklere dair ilginç bilgiler ortaya çıkmış durumda.

Guns N’Roses ve Primus müzik gruplarında çalmış baterist Brian Mantia, IMDb profilindeki verilere göre Cyberpunk 2077 için çalışıyor. Ortaya çıkan bilgi sonrası, oyun hakkında detaylı açıklamalarda bulunmaktan kaçınan Brian Mantia, yine de tam manasıyla sessiz kalmadı. Kendisiyle gerçekleştirilen bir röportajın konu edildiği içerikte, Cyberpunk 2077 için çalıştığını doğrulayan baterist, oyundaki müziklerin bambaşka olacağı konusuna değindi.

Brian Mantia’nin ifadelerine göre CD Projekt Red, daha önce hiç duyulmamış müziklerin peşinde. Hiç duyulmamış müzikleri aramanın mantığıysa, 2077 senesinde çalınacak müziklerin oluşturulması. Baterist, projenin zorluğundan bahsederken, günümüzden yaklaşık 60 yıl sonra çalınacak müzikler üzerine çalışmalarının, gerçekten ilginç bir deneyim olduğunu da irdelemekten geri kalmıyor.

Günümüzden yaklaşık 60 yıl sonrasının müziklerinin üzerinde uğraşılması, Brian Mantia ile birlikte, oyunu bekleyen hemen herkesi de tahminimizce heyecanlandıracaktır. Oyunun müziklerini önemsemeyen kişilerin bile, dikkatini çekecektir detaylar. CD Projekt Red, ciddiyetinden ödün vermeden, tam da beklediğimiz gibi, Cyberpunk 2077 yapımını sürdürüyor. The Witcher 3: Wild Hunt oyununu oynamış olan oyuncular, zaten stüdyonun geliştirdikleri oyunlarda, en küçük detayları bile incelikle işlediğini biliyorlardır. Oyunla ilgili gelecek her haberi, merakla beklemeyi sürdürüyor olacağız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın