Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 24.12.2020

Cyberpunk 2077, Cyberpunk temasını çok güzel şekilde işlemiş. Tabii, oyun 2077 yılında geçince hack yapmak da kaçınılmaz oluyor. Ancak oyun hack yapmak dememiş, olaya Sızma Protokolü adını vermiş. Uyaralım, Cyberpunk 2077 Sızma Protokolü sizi birazcık da olsa zorlayabilir. Yine de, gireceğiniz zahmetin karşılığını alacaksınız. Oyun içerisinde sızma yaparak düşmanlarınızı zayıflatabilir, terminallerden eşya düşürebilir ve hatta para bile kazanabilirsiniz. O zaman hep birlikte terminallere nasıl sızabileceğinize bir göz atalım.

Cyberpunk 2077 Sızma Protokolü bulmacaları nasıl çözülür?

Öncelikle, oyun boyunca zeka özelliğinizi geliştirmeniz Sızma Protokolü çözerken size büyük bir kolaylık sağlayacak. Sızma Protokolü ekranında sütun ve satırlarla karşılaşacaksınız. Sol tarafta bulunan sayılar ve harfler topluluğu sızacağımız alan. Sağ tarafta bulunan tabloda hangi sayı ve harfleri tutturursak hangi ödülü alacağımız mevcut. Ekranın üstünde ise sızma boyunca tıklayabileceğiniz kod parçalarını görebilirsiniz. Basitçe anlatırsak, satır ve sütunlardaki kod parçalarını sağ taraftaki kodlarla tutturmanız gerekiyor.

Sistemdeki ilk tıklayışınızı yatay düzlemde gerçekleştireceksiniz. İkinci aşamada ise seçtiğiniz kod parçası ile aynı sütunda bulunan düşey düzlemden başka bir kod parçası seçeceksiniz. Üçüncü aşamada tekrar yatay düzleme geçeceksiniz. Yani, sızmaya başlamadan önce nereden gideceğinizi planlamanız gerekiyor. Örneğin, kırmanız gereken kod BD 55 E9 diyelim. O zaman yatay düzlemden BD kod parçacığının olduğu satırı bulacaksınız. Ardından hangi satırın düşey düzleminde 55 olduğuna bakacaksınız.

Sağ tarafta bulunan üç kodu da tek seferde kırmanız mümkün. Sadece dikkatli davranmanız gerekiyor. Sağdaki listenin ortasındaki koddan başlamayı deneyin. Ardından daha zor olanına geçin ve en kolayı en sona bırakın. Bunu yapmanız mümkün olmayabilir. Çünkü oyun tüm kodları tek seferde kırmanıza bazen izin vermiyor. Böyle bir durumda en yüksek ödülü hangisi veriyorsa ona sızın. Genelde sağ taraftaki kodların sonuncusu en büyük ödüle sahip olan oluyor. Her şeyi açıkladığımıza göre sizi daha fazla tutmayalım. Bol şans!

Bu ve bunun gibi başka Cyberpunk 2077 rehber yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Cyberpunk 2077 hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz her şeyi bir araya getirdiğimiz sayfamızda, aradığınız sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.