Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ferhat Can Koyuncu, Editör Yazım tarihi: 18.06.2021

Polonyalı oyun geliştiricisi CD Projekt Red ekibinin uzun yıllardır üzerinde çalıştığı oyun Cyberpunk 2077, çıktığı günden bu yana hatalarıyla gündemden düşmüyor. Bildiğiniz üzere, oyundaki birçok hata ve oyuncuların memnuniyetsizlikleri sebebiyle Sony PlayStation mağazası üzerinden oyunu kaldırmış ve para iadesi yapacaklarını açıklamak zorunda kalmıştı. Yakın bir zamanda Cyberpunk 2077 Playstation Mağazasına geri dönüyor. CD Projekt Red yetkilileri konuyla ilgili açıklama yaptı.

Cyberpunk 2077 PlayStation mağazasına geri dönüyor

Cyberpunk 2077 21 Haziran 2021 tarihinden itibaren PlayStation mağazalarında olacak. CD Projekt RED yetkilileri Sony şirketine sık sık oyunun düzeltilen performansı hakkında raporlarını ilettiler. Sony, raporlardan sonra CD Projekt Red ekibinin Cyberpunk 2077 oyununu çevrim içi mağazasında bir kez daha satışa sürülmesine onay verdi. CD Projekt Red yöneticileri bir duyuruda konu hakkında şu bilgileri aktardı. Cyberpunk 2077 oyununun PlayStation mağazasından uzak kalması sonucunda önemli gelirleri kaçırmaya devam ettiğini özellikle belirtti. Bu gelir akışını mümkün olan en kısa sürede geri getirmek istediğini belirtti. Böylelikle CD Projekt Red, tüm platformlarda varlığını sürdürmeye devam edebileceklerini aktardılar.

Ayrıca Sony yetkilileri, oyun için en iyi deneyimin PS4 Pro ve PS5 olduğunu söylüyor. PS4 sürümü için oyundaki performans sıkıntıları devam edebilir. Cyberpunk 2077 oyununun düzeltme süreci CD Projekt RED için bir hayli masraflı oldu ve bunun sonucunda şirketin üç aylık kârı yaklaşık %65 düştü. Ayrıca, bu yılın başlarında şirketin kaynak kodlarını ve çalışan bilgilerini içeren belgelerinin sızdırıldığı bir siber saldırı, şirketin toparlanma sürecini bir hayli yavaşlattı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.