Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 06.03.2018

Orijinal olarak PC, PlayStation 4 ve Xbox One için seneler önce duyurulmuş olan Cyberpunk 2077, bilinmezlik içinde yaşamaya devam ediyor. CD Projekt Red, oyunla alakalı hiçbir bilgi vermiyor. Ne oyun hakkında bir detay biliyoruz, ne de oyunun çıkış tarihini biliyoruz. Fakat geçen gün oldukça ilginç bir olay yaşandı. CD Projekt Red ekibinden Piotr Nielubowicz ve Adam Kiciński, Pareto Securities Gaming Seminar 2018 etkinliğinde oldukça uzun bir sunum gerçekleştirdi ve bu sunum sırasında Cyberpunk 2077 hakkında çok ilginç bir bilgi göründü. Görünen bu bilgiye göre Cyberpunk 2077, sadece PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkmayacak. Görülen şeye göre oyun yeni Xbox ve PlayStation 5 için de çıkacak.

Cyberpunk 2077, PlayStation 5 ve yeni Xbox için de çıkabilir

Cyberpunk 2077 için söylenen bu şeyler gerçek olabilir mi?

Yaklaşık 9 saat süren bu etkinliğin bir kısmında, hemen yukarıdan da görebileceğiniz bir görsel göründü. Bu görselde, Cyberpunk 2077 oyununun gelecekte geçtiği, zengin, gerçekçi grafiklere sahip olduğu belirtiliyor. Bunları zaten az çok biliyorduk ama en sonda da oyunun şimdiki ve gelecek nesil teknolojisi üzerinde geliştirildiği söyleniyor. Bu noktada, şimdiki nesilden kasıt tabii ki PlayStation 4 ve Xbox One, ayrıca günümüz PC teknolojisi. Yeni nesil ise Microsoft ekibinin çıkartacağı yeni Xbox konsolu ve PlayStation 5 konsolunu temsil ediyor.

Henüz resmi çıkış tarihi verilmemiş olan bu oyun, gerçekten yeni nesil konsollar için de piyasaya sürülebilir. Birçok analist, PlayStation 5 konsolunun 2020 senesinde piyasaya sürüleceğini ön görüyor. Cyberpunk 2077 oyunu hakkında da en ufak bir bilgimiz yok, bu yüzden oyunun 2018 senesinde piyasaya sürüleceğini sanmıyoruz. Yani oyun için en erken tarih 2019 ve 2020 olarak görünüyor. Eğer bu oyun, yeni nesil konsollar çıkmadan önce piyasaya sürülse bile, belli ki geliştirici ekip, yeni nesil konsollara bu oyunu port etmeye şimdiden kararlı. Eğer ortada böyle bir durum varsa, muhtemelen daha fazla detayı 2019 ve 2020 senelerinde alırız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.