Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 12.02.2021

Bavulları toplayın. Hep beraber pavyona gidiyoruz. Tabii, Judy’nin isteği üzerine gidiyoruz. Kendimiz için gitmiyoruz. Judy, size bir telefon açıp Lizzie’nin mekanına çağıracak. Bodrum katında Judy ile konuşabilirsiniz. Judy’nin değerli bir arkadaşı olan Evelyn’in başı dertte ve siz de ona yardım edeceksiniz. Gerekli talimatları aldıktan sonra, Megabuilding H8’e gidin. 12. kata çıkın. Zaten, gitmeniz gereken yeri rahat bir şekilde bulacaksınız. Böylece, Cyberpunk 2077 hikayesindeki Otomatik Aşk görevi başlamış olacak. Hazırsanız, meşhur Angel ve Skye seçiminden başlayalım.

Cyberpunk 2077 Otomatik Aşk görevi içerisinde Evelyn ile ilgili ipuçları nasıl bulunur?

Önce, kendinize bir güvenlik sözcüğü seçin. Ardından, partner seçeceksiniz. Tabii, ilk başta kimin erkek kimin kadın olduğuna dikkat etmeden geçtiniz. Muhtemelen de siz, “Angel diye erkek mi olur kardeşim?” diyerek Angel’ı seçtiniz. Ancak, Night City’de olur böyle şeyler. Angel erkek olan, Skye kadın olan partner. Bilginiz olsun diye söylüyoruz. Sonuçta, yaptığınız seçim hikayeye etki etmeyecek. Silahlarınızı bırakıp odanıza geçin. Partneriniz sizi bekliyor olacak. Kendisini ya tehdit edeceksiniz ya da güzellikle bilgi almaya çalışacaksınız. Burası, sizin seçiminize kalmış.

Bilgiye göre Evelyn, bir müşteri tarafından 11 numaralı odada saldırıya uğramış. Gidip odayı araştırın. Sonrasında pavyon katına geri inin ve arka merdivenlerdeki konuşmayı dinleyin. İkinci çete üyesi geldiğinde tuvalete gidecek. Peşinden gidip işini bitirin. Adamın cebinden VIP kartı almayı unutmayın. Artık, VIP kata çıkabilirsiniz. VIP bölümdeki 2 numaralı odaya gidip Tom’la konuşun. Tom’un verdiği bilgiye göre Evelyn, Woodman’in odasına gitmiş. Ardından, ortadan kaybolmuş. Woodman’in odasına gitmek ise sizi bir tık zorlayabilir.

Woodman’in odasına çatışmadan gitmek için Vücut seviyenizin 9 veya Teknik Kabiliyet seviyenizin 7 olması gerekmekte. Eğer, bu özellikleri karşılayamıyorsanız soldaki odadan devam edin. Burada, gizli gitmeyi deneyebilirsiniz. Ancak, bir hayli zorlanacaksınız. İçeri girdiğinizde, tüm odaları kontrol edin. Özellikle soyunma odasında, Evelyn ile ilgili ipuçları bulabilirsiniz. Mutlaka oraya bakın. Sonrasında, Woodman’la konuşmaya gidebilirsiniz. Kendisinin tarzından da ne iş yaptığını anlayabilirsiniz. O yüzden, Woodman’in kaderi size kalmış.

Cyberpunk 2077 Otomatik Aşk görevinde sonraki adımlar

Eğer, gerekli seviyeye sahipseniz Woodman’dan istediğiniz bilgileri alabilirsiniz. Ardından, kendisiyle kapışabilir veya bırakıp gidebilirsiniz. Sonraki durağınız, Jig-Jig Sokağı. Şu an, Otomatik Aşk görevi bitmiş gibi gözükse de, yapmanız gerekenler henüz bitmedi. Oyunun size göstereceği yoldan, siberkasabın bulunduğu yere gidin. Kapıda birkaç serseri göreceksiniz. Sokak Çocuğu yaşam tarzını seçtiyseniz, bu serserilerle savaşmadan içeri girebilirsiniz. İçeri girdikten sonra, üst kata çıkın. Bu noktada, siberkasabın odasına girebilmek için birkaç seçeneğiniz var.

Vücut seviyeniz 7 ise kapıyı kırabilirsiniz. Soğukkanlılık seviyeniz 5 ise kapıdaki kadınları ikna edebilirsiniz. 900 para verip sıranın önüne geçebilirsiniz. Son çare olarak da sıranın size gelmesini bekleyebilirsiniz. Yaptığınız seçimlerin hikaye açısından herhangi bir önemi yok. Artık, siberkasapla konuşabilirsiniz. Kendisine Evelyn’i sorun. Biraz sıkıntılı bir arkadaş olduğu için sinirlerinizi zorlayabilir. Ancak, Teknik Kabiliyet seviyeniz 8 ise kendisinin uyduruk parça taktığını yakalayıp, üstüne gidebilirsiniz. Buradan sonra, Evelyn ile ilgili diyalog seçenekleri açılacak.

Siberkasabı tehdit edebilirsiniz veya olayı sakince çözmek isteyebilirsiniz. Tabii, Woodman’in adını da verip üstüne gidebilirsiniz. Daha önce de dediğimiz gibi, kendisi inatçı bir vatandaş. O yüzden, öyle ya da böyle, bu vatandaşı yumruklamak zorunda kalacaksınız. Her yumruk atışınızda bir bilgi verecek ve en sonunda da her şeyi anlatacak. Görevi bitirmek için Judy ile konuşmanız yeterli. Ancak, bir uyarıda bulunalım. Mekanı terk etmeden önce, mutlaka arka odaya gidin. Bu odada, siberkasabın özel bir silahı var. Mutlaka bu silahı alın. Çünkü, ileride işinize yarayabilir.

Bu ve bunun gibi başka Cyberpunk 2077 rehber yazılarımız için buraya tıklayabilirsiniz. Cyberpunk 2077 hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz her şeyi bir araya getirdiğimiz sayfamızda, aradığınız sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.