Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Orhan Kıyak, Editör Yazım tarihi: 11.04.2020

Belki de bu yılın en çok beklenen yapımlarından biri olan tüm Cyberpunk 2077 neredeyse hazır durumda. Hayranları tarafından dört gözle beklenen bu yapım ne yazık ki Koronavirüs nedeniyle 16 Nisan 2020 tarihinden 17 Eylül 2020 tarihine ertelenmişti. CD Projekt RED’in açıklamaları, “Şu anda oyunun tam ve oynanabilir olduğu bir aşamadayız, ancak hala yapılması gereken işler var. Night City muazzam ve hikayelerle, içerikle ve ziyaret edilecek yerlerle dolu. Fakat hepsinin büyüklüğü ve karmaşıklığı nedeniyle test, düzeltme ve cilalama işlemlerini bitirmek için daha fazla zamana ihtiyacımız var. Cyberpunk 2077’ın bu nesil için en büyük başarımız olmasını istiyoruz ve erteleme tarihi bize oyunu mükemmelleştirmek için gereken değerli zamanı verecektir.” şeklinde oldu.

Peki, Cyberpunk 2077 hazır ise 17 Eylül 2020 tarihine kadar neler olacak?

Aslında, oyun dünyasında bu derecede çok ses getiren yapımların gecikmesi artık oyuncuları pek de rahatsız etmemekte. Fakat bu sefer gecikmelerin arkasında ağırlıklı olarak Koronavirüs bulunmakta. Bütün dünyayı etkileyen bu durum CD Projekt RED’in bir toplantı düzenlemesine ve yapılan bu toplantıda aldıkları bazı kararları açıklamasına neden oldu.

Koronavirüs nedeniyle, ekip E3 2020 içeriğini ve sunumunu değiştirmek için dijital bir strateji üzerinde çalışmaya başladığını belirtti. Bu da demek oluyor ki, bu yaz dijital platformda daha fazla ekran görüntüsü ve video çekilmesi beklenmekte. CD Projekt RED oyun içi görseller ve videolarla oyunculara Cyberpunk 2077 hakkında ön hazırlık yaptırarak ortalığı daha da kızıştıracak.

Cyberpunk 2077 neredeyse hazır durumda olduğu için geriye sadece birinci tarafın sertifikası, ilk gün güncellemesi, düzeltme ve iyileştirme gibi birçok küçük detay kaldı. Buradan Cyberpunk 2077 ekibinin 17 Eylül 2020 tarihine kadar kafası gayet rahat olacağını anlıyoruz. Diğer bir deyişle ekip Cyberpunk 2077’a yeni içerik eklemeyecek. İşin ilginç tarafı ise ön siparişler göz önüne alındığında PC’deki ön siparişlerin konsoldaki ön siparişlerden daha fazla olması.

Aslında bu durumu ilginç kılan durum sadece konsol oyuncuları için ücretsiz olarak yeni nesil güncellenmiş bir sürüm elde edecekleri olmasıydı. Son olarak, hem dahili hem de harici test kullanıcıları şu anda Cyberpunk 2077’ı test etmekte. Harici test yapanlar kendi evlerinden VPN aracılığı ile test etmekteler. Harici test yapan sayısı neredeyse The Witcher 3 Wild Hunt’ın iki katı. Kısacası işler Cyberpunk 2077 için oldukça iyi görünüyor. Umarız ki bu bekleyiş güzel bir şekilde sonuçlanır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.