Avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 25.06.2021

Cyberpunk 2077 hikayesinin açılış görevlerinden Musibet görevinde Dexter DeShawn, sizi zengin bir şirket elemanından bilgi çalmaya gönderiyor. Birçok görevde olduğu gibi bu görevin sonunda da, birilerine ihanet etme seçeneğiniz oluyor. Tabii, Cyberpunk 2077 hikayesindeki Musibet görevinde, Dexter DeShawn'a ihanet etme noktasına kadar gelmeniz için yapmanız gereken birkaç şey var. Göreve başlamak için Lizzie'nin mekanına, sabah 6 ile akşam 6 arasında gitmeniz gerek. İçeri girdiğinizde, Evelyn Parker'a rüşvet vererek, tehdit ederek veya anlaşarak kendisinden bilgi almalısınız. Kısa bir konuşmadan sonra, Beyin Dansı için Judy'nin yanına gidebilirsiniz.

Cyberpunk 2077 hikayesinde Musibet görevinde Dexter DeShawn'a ihanet ederseniz ne olur?

Judy, sizi Beyin Dansı için hazırlayacak ve kısa bir eğitim verecek. Beyin Dansı, temelde üç katmandan oluşuyor. Bu katmanlar; görüntü, ses ve ısı olarak ayrılıyor. Ekranın üstündeki çizgilerde dikdörtgen bir kutunun oluşması halinde, ipucunun olduğu kısımdasınız demektir. Bu eğitimden sonra, esas Beyin Dansı'na geçeceksiniz. Konpeki Plaza'da geçen Beyin Dansı'nın mantığı, diğerleriyle aynı. Konpeki Plaza'da, Relic'i bulmak için güvenlik kameralarındaki ipuçlarını takip edin. Ses katmanına geçtiğinizde, güvenlik kameralarındaki ipuçlarını yakalayabilirsiniz.

Daha sonra, sizden bir Datapad bulmanız istenecek. Evelyn'in, yatağa gidip, müzik seçmesini bekleyin. Bu sırada, yatağı tarayın. Müzik seçimi bitince, kaydı geri sarın. Yatağın sağ arka kısmındaki bir bölümden dumanların yükseldiğini göreceksiniz. Aradığınızı bulmuş oldunuz. Beyin Dansı'ndan çıkıp, Evelyn Parker ile konuşun. Şimdi, işler karışmak üzere. Görevin sonlarına doğru Evelyn Parker size, "Gel, Dex'i satalım." diyecek. Ortadaki adamı aradan çıkarırsanız, ki bu adam Night Cityde'ki en tehlikeli iş bitiricilerden Dexter DeShawn oluyor, size %50 pay vereceğini söylüyor.

Burada, herhangi bir seçim yapma zorunluluğunuz yok. Zaten, burada yaptığınız seçimin hikayeye direkt etkisi olmuyor. Hangisini seçerseniz seçin, olaylar ilerideki bir görevde kopuyor. Tabii, Dex'i satmanız, sizin hayatınızı kaybetmenize neden olabilir. Ancak, yaşarsanız da efsane olmanıza yol açabilir. En azından, Evelyn Parker böyle söylüyor. Evelyn ile konuştuktan sonra Dex ile iletişime geçin. Dex ile iletişime geçtikten sonra, göreviniz bitecek. Artık, kendi isteğinize göre, halen tamamlamadıysanız The Pickup veya The Heist görevlerine gidebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.