Cyberpunk 2077 geliştiricisi, oyunun mekanikleri hakkında önemli bilgiler vermiş olabilir

Cyberpunk 2077 geliştiricisi, oyunun mekanikleri hakkında önemli bilgiler vermiş olabilir

Acaba tartışılan bu konu, oyunun kendisine ne kadar etki edebilir?

CD Projekt RED şu an aktif bir şekilde Cyberpunk 2077 isimli oyunu geliştirmeye devam ediyor. Oyun oldukça uzun zamandır geliştirilme süreci içerisinde bulunuyor fakat bizler oyun hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyoruz. Bugün ise Twitter üzerinde oldukça ilginç bir olay yaşandı ve bir Cyberpunk 2077 geliştiricisi, oyunun mekanikleri hakkında önemli bilgiler verdi. Daha doğru bazı mekanikleri oyuncular ile tartıştı ve oyuncuların belli başlı şeylere nasıl tepki vereceğini öğrendi. Fakat yaşanan bu yeni durum bizlere aslında oyunun nasıl önümüze sunulacağı hakkında da bilgiler veriyor olabilir.

Cyberpunk 2077

Bahsettiğimiz Cyberpunk 2077 geliştiricisi öncelikle bir RYO oynadığımızı hayal etmemizi istiyor ve ardından da bizden 10 seviye yüksek bir düşmana kafadan sıktığımızı düşündürüyor. Bunun sonucu sizce ne olmalı? Çünkü sizden yüksek seviyeli düşmanları kafadan vuruş ile tek bir mermi ile öldürmek oyundaki ilerleme hissini tamamen elinizden alacaktır fakat aynı zamanda da gerçeklik katacaktır. Cyberpunk 2077 geliştiricisi bu küçük tartışmanın üzerinde bir oyuncudan, bu durumun bir yetenek olarak oyunculara sunulması gerektiği önerisini aldı fakat böyle olunca da ortaya başka bir olay çıktı: Bu sefer de oyuncular, kendi yetenekleri üzerinde mikro yönetim ile uğraşacaktı.

Cyberpunk 2077 geliştirici ekibi şu an oyunda neler yapıyor, pek tahmin edemiyoruz ama oldukça kafa karıştırıcı bir soru ile ekibin uğraştığı açık. Bakalım geliştirici ekip, böyle bir sorunun altından nasıl kalkacak? Hangi yolu seçecekler? Eğer CD Projekt RED, kolay yolu tercih ederse oyunun dövüş mekaniklerindeki seviye farkı durumunun The Witcher 3: Wild Hunt oyunundaki ile aynı olabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar listelerimize göz atabilirsiniz. Çünkü önümüzdeki günlerde, haftalarda ve aylarda bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. En iyi PS4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi Ubisoft ekibinden gelen sürpriz bir oyunun inceleme yazısı ile tanıştıralım: Assassin’s Creed Origins inceleme.

Son olarak, ülkemize yeni girmiş ve dünya çapında da oldukça sevilen Black Desert Online oyunu hakkında her şeye ulaşabilmek için Black Desert Online rehberi, ipuçları, hızlı seviye atlama ve daha fazlası yazımıza göz atabilirsiniz. Tabii bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın